Licensed to Star Trackers Track Club    Hy-Tek's Meet Manager 3/9/2013 06:26 AM
       G.S.S.S.A. 29th Annual Track & Field Meet - 2/28/2013 to 3/1/2013       
                       Senior High Schools Championship                        
                      Thomas A. Robinson National Stadium                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash Intermediate (U17)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 11.51  1993        Altrice Taylor, C.C. Sweeting               
     Carifta: C 12.06                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.7 
  1 612 Johnson, Tiffany      16 C.V. Bethel 26                    13.07Q 
  2 1479 Stuart, Moesha       16 Anatol Rodgers                    13.45Q 
  3 493 Kemp, Shanice         16 Government High                   13.62q 
  4 1117 McPhee, Hendira      16 C.R. Walker 25                    13.66q 
  5 875 Pierre, Kendra        15 C.I. Gibson 16                    14.73  
  6 416 Harris, Dawanynh      16 Doris Johnson 27                  14.81  
  7 946 Butler, Anterleah     15 C.C. Sweeting 7                   15.04  
 -- 320 Moss, Jada            16 R.M. Bailey 2                       DNS  
Heat  2 Preliminaries   Wind: +0.0
  1 610 Fox, Danielle         15 C.V. Bethel 26                    13.31Q 
  2 1105 Capron, Tianna       16 C.R. Walker 25                    13.60Q 
  3 313 Ferguson, Lendera     15 R.M. Bailey 2                     14.02q 
  4 486 Ferron, Shonya        16 Government High                   14.27q 
  5 404 Bien-Aime, Libby      15 Doris Johnson 27                  14.80  
  6 948 Charles, Lancie       16 C.C. Sweeting 7                   15.33  
 -- 861 Arthur, Granique      15 C.I. Gibson 16                      DNS  
 -- 1464 Brice, Andrea        15 Anatol Rodgers                      DNS  
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 11.51  1993        Altrice Taylor, C.C. Sweeting               
     Carifta: C 12.06                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 0.3 
  1 612 Johnson, Tiffany      16 C.V. Bethel 26         13.07      12.83    10  
  2 610 Fox, Danielle         15 C.V. Bethel 26         13.31      13.20     8  
  3 1479 Stuart, Moesha       16 Anatol Rodgers         13.45      13.37     6  
  4 1105 Capron, Tianna       16 C.R. Walker 25         13.60      13.47     5  
  5 493 Kemp, Shanice         16 Government High        13.62      13.64     4  
  6 486 Ferron, Shonya        16 Government High        14.27      13.70     3  
  7 1117 McPhee, Hendira      16 C.R. Walker 25         13.66      14.03     2  
  8 313 Ferguson, Lendera     15 R.M. Bailey 2          14.02      14.74     1  
Preliminaries
  9 875 Pierre, Kendra        15 C.I. Gibson 16         14.73             
 10 404 Bien-Aime, Libby      15 Doris Johnson 27       14.80             
 11 416 Harris, Dawanynh      16 Doris Johnson 27       14.81             
 12 946 Butler, Anterleah     15 C.C. Sweeting 7        15.04             
 13 948 Charles, Lancie       16 C.C. Sweeting 7        15.33             
 -- 861 Arthur, Granique      15 C.I. Gibson 16          DNS              
 -- 1464 Brice, Andrea        15 Anatol Rodgers          DNS              
 -- 320 Moss, Jada            16 R.M. Bailey 2           DNS              
 
Event 2  Girls 200 Meter Dash Intermediate (U17)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 24.45  3/6/2009    Katrina Seymour, C.I. Gibson 16             
     Carifta: C 24.80                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.3 
  1 610 Fox, Danielle         15 C.V. Bethel 26                    27.61Q 
  2 1107 Eden, Joshnique      15 C.R. Walker 25                    27.98Q 
  3 1464 Brice, Andrea        15 Anatol Rodgers                    29.62q 
  4 327 Rahming, Ahnita       16 R.M. Bailey 2                     29.74q 
  5 945 Braynen, Krishna      16 C.C. Sweeting 7                   30.73  
  6 404 Bien-Aime, Libby      15 Doris Johnson 27                  30.96  
  7 491 Johnson, Brittany     16 Government High                   31.18  
 -- 867 Evans, Naquana        16 C.I. Gibson 16                       DQ   ran on 200m line
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.2 
  1 612 Johnson, Tiffany      16 C.V. Bethel 26                    27.04Q 
  2 1135 Williams, Jeorgette  16 C.R. Walker 25                    27.05Q 
  3 1479 Stuart, Moesha       16 Anatol Rodgers                    28.66q 
  4 424 Paul, Tishka          16 Doris Johnson 27                  30.48q 
  5 944 Armbrister, Francine  16 C.C. Sweeting 7                   30.98  
  6 875 Pierre, Kendra        15 C.I. Gibson 16                    32.30  
 -- 332 Roxbury, Jolice       16 R.M. Bailey 2                        DQ   ran on 200m line on
 -- 493 Kemp, Shanice         16 Government High                     DNS  
 
Event 2  Girls 200 Meter Dash Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 24.45  3/6/2009    Katrina Seymour, C.I. Gibson 16             
     Carifta: C 24.80                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.3 
  1 1135 Williams, Jeorgette  16 C.R. Walker 25         27.05      26.14    10  
  2 612 Johnson, Tiffany      16 C.V. Bethel 26         27.04      27.29     8  
  3 1107 Eden, Joshnique      15 C.R. Walker 25         27.98      27.50     6  
  4 610 Fox, Danielle         15 C.V. Bethel 26         27.61      27.72     5  
  5 1479 Stuart, Moesha       16 Anatol Rodgers         28.66      28.32     4  
  6 327 Rahming, Ahnita       16 R.M. Bailey 2          29.74      29.88     3  
  7 1464 Brice, Andrea        15 Anatol Rodgers         29.62      30.32     2  
  8 424 Paul, Tishka          16 Doris Johnson 27       30.48      33.09     1  
Preliminaries
  9 945 Braynen, Krishna      16 C.C. Sweeting 7        30.73             
 10 404 Bien-Aime, Libby      15 Doris Johnson 27       30.96             
 11 944 Armbrister, Francine  16 C.C. Sweeting 7        30.98             
 12 491 Johnson, Brittany     16 Government High        31.18             
 13 875 Pierre, Kendra        15 C.I. Gibson 16         32.30             
 -- 867 Evans, Naquana        16 C.I. Gibson 16           DQ              
 -- 332 Roxbury, Jolice       16 R.M. Bailey 2            DQ              
 -- 493 Kemp, Shanice         16 Government High         DNS              
 
Event 3  Girls 400 Meter Dash Intermediate (U17)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 57.19  3/5/2009    Katrina Seymour, C.I. Gibson 16             
     Carifta: C 57.00                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 1135 Williams, Jeorgette  16 C.R. Walker 25                  1:03.55Q 
  2 867 Evans, Naquana        16 C.I. Gibson 16                  1:07.47Q 
  3 953 Hall, Shanniece       15 C.C. Sweeting 7                 1:07.91q 
  4 323 Pascal, Michaela      16 R.M. Bailey 2                   1:16.69q 
  5 1480 Thurston, Tahj'Nee   16 Anatol Rodgers                  1:16.72q 
  6 491 Johnson, Brittany     16 Government High                 1:21.51  
  7 427 Sweeting, Tyronique   15 Doris Johnson 27                1:30.07  
 -- 602 Belfort, Melissa      15 C.V. Bethel 26                      DNS  
Heat  2 Preliminaries
  1 1117 McPhee, Hendira      16 C.R. Walker 25                  1:09.66Q 
  2 956 Miller, Kevanika      16 C.C. Sweeting 7                 1:11.41Q 
  3 1468 Collins, Sherika     16 Anatol Rodgers                  1:17.54q 
  4 875 Pierre, Kendra        15 C.I. Gibson 16                  1:17.99  
  5 406 Bodie, Lynette        16 Doris Johnson 27                1:20.82  
  6 330 Rolle, Angel          16 R.M. Bailey 2                   1:30.95  
 -- 628 Wilson, Breanna       15 C.V. Bethel 26                      DNS  
 -- 674 Sawyer, Danae         15 Government High                     DNS  
 
Event 3  Girls 400 Meter Dash Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 57.19  3/5/2009    Katrina Seymour, C.I. Gibson 16             
     Carifta: C 57.00                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 1135 Williams, Jeorgette  16 C.R. Walker 25       1:03.55    1:03.88    10  
  2 1117 McPhee, Hendira      16 C.R. Walker 25       1:09.66    1:08.18     8  
  3 953 Hall, Shanniece       15 C.C. Sweeting 7      1:07.91    1:08.80     6  
  4 956 Miller, Kevanika      16 C.C. Sweeting 7      1:11.41    1:13.93     5  
  5 867 Evans, Naquana        16 C.I. Gibson 16       1:07.47    1:14.62     4  
  6 323 Pascal, Michaela      16 R.M. Bailey 2        1:16.69    1:16.52     3  
  7 1468 Collins, Sherika     16 Anatol Rodgers       1:17.54    1:17.59     2  
 -- 1480 Thurston, Tahj'Nee   16 Anatol Rodgers       1:16.72        DNS  
Preliminaries
  9 875 Pierre, Kendra        15 C.I. Gibson 16       1:17.99             
 10 406 Bodie, Lynette        16 Doris Johnson 27     1:20.82             
 11 491 Johnson, Brittany     16 Government High      1:21.51             
 12 427 Sweeting, Tyronique   15 Doris Johnson 27     1:30.07             
 13 330 Rolle, Angel          16 R.M. Bailey 2        1:30.95             
 -- 602 Belfort, Melissa      15 C.V. Bethel 26          DNS              
 -- 628 Wilson, Breanna       15 C.V. Bethel 26          DNS              
 -- 674 Sawyer, Danae         15 Government High         DNS              
 
Event 4  Girls 800 Meter Run Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 2:21.78  1993        Lucille Geurrier, C.I. Gibson             
     Carifta: C 2:21.10                                                        
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 1131 Sturrup, Edwinette   15 C.R. Walker 25                  2:37.42    10  
  2 953 Hall, Shanniece       15 C.C. Sweeting 7                 2:39.53     8  
  3 1117 McPhee, Hendira      16 C.R. Walker 25                  2:52.62     6  
  4 335 Sturrup, Moesha       16 R.M. Bailey 2                   2:52.71     5  
  5 956 Miller, Kevanika      16 C.C. Sweeting 7                 2:54.55     4  
  6 865 Coz, Shaquell         16 C.I. Gibson 16                  2:57.30     3  
  7 619 Nesbitt, Valarie      15 C.V. Bethel 26                  2:59.70     2  
  8 873 Moxey, Taja           16 C.I. Gibson 16                  2:59.73     1  
  9 494 Knowles, Princess     16 Government High                 3:09.09  
 10 419 King, Kasanisha       15 Doris Johnson 27                3:10.46  
 11 1468 Collins, Sherika     16 Anatol Rodgers                  3:10.83  
 12 321 Moutrie, Germaine     16 R.M. Bailey 2                   3:44.46  
 13 423 Patton, Puttisha      16 Doris Johnson 27                3:47.45  
 -- 121 Knowles, Devonique       Anatol Rodgers                      DNS  
 -- 602 Belfort, Melissa      15 C.V. Bethel 26                      DNS  
 
Event 5  Girls 1500 Meter Run Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 5:04.76  1993        Lucille Geurrier, C.I. Gibson             
     Carifta: C 5:00.00                                                        
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 1131 Sturrup, Edwinette   15 C.R. Walker 25                  5:51.41    10  
  2 953 Hall, Shanniece       15 C.C. Sweeting 7                 6:02.09     8  
  3 619 Nesbitt, Valarie      15 C.V. Bethel 26                  6:06.71     6  
  4 335 Sturrup, Moesha       16 R.M. Bailey 2                   6:07.25     5  
  5 1106 Clarke, Kelicia      16 C.R. Walker 25                  6:27.02     4  
  6 303 Barr, Donell          15 R.M. Bailey 2                   6:32.49     3  
  7 956 Miller, Kevanika      16 C.C. Sweeting 7                 6:39.22     2  
  8 419 King, Kasanisha       15 Doris Johnson 27                6:50.67     1  
  9 871 Miller, Kedisha       16 C.I. Gibson 16                  6:56.88  
 10 423 Patton, Puttisha      16 Doris Johnson 27                7:03.45  
 11 873 Moxey, Taja           16 C.I. Gibson 16                  7:15.94  
 12 121 Knowles, Devonique       Anatol Rodgers                  7:38.62  
 13 1481 Turnquest, Tiles     16 Anatol Rodgers                  8:11.92  
 -- 494 Knowles, Princess     16 Government High                     DNF  
 -- 602 Belfort, Melissa      15 C.V. Bethel 26                      DNS  
 -- 1467 Cheribun, Ashley     16 Anatol Rodgers                      DNS  
 
Event 7  Girls 100 Meter Hurdles (2'61/2") Intermediate (U17)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 15.59  2004        Michelle Cumberbatch, C.C. Sweeting 7       
     Carifta: C 14.64                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.2 
  1 867 Evans, Naquana        16 C.I. Gibson 16                    18.64Q 
  2 1104 Brown, Roquitlyn     16 C.R. Walker 25                    19.74Q 
  3 1462 Bowe, Michaela       16 Anatol Rodgers                    20.07q 
  4 948 Charles, Lancie       16 C.C. Sweeting 7                   21.06  
  5 314 Gibson, Andrea        16 R.M. Bailey 2                     22.79  
  6 416 Harris, Dawanynh      16 Doris Johnson 27                  27.84  
 -- 481 Bastien, Cheskar      16 Government High                     DNS  
 -- 605 Collie, Tikara        16 C.V. Bethel 26                      DNS  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 1.9 
  1 500 Munroe, Brittani      16 Government High                   19.54Q 
  2 1480 Thurston, Tahj'Nee   16 Anatol Rodgers                    19.55Q 
  3 1118 Miller, Ashonique    15 C.R. Walker 25                    19.64q 
  4 621 Richardson, Martiqua  16 C.V. Bethel 26                    20.18q 
  5 424 Paul, Tishka          16 Doris Johnson 27                  20.31q 
  6 945 Braynen, Krishna      16 C.C. Sweeting 7                   22.37  
  7 332 Roxbury, Jolice       16 R.M. Bailey 2                     23.36  
 -- 861 Arthur, Granique      15 C.I. Gibson 16                      DNS  
 
Event 7  Girls 100 Meter Hurdles (2'61/2") Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 15.59  2004        Michelle Cumberbatch, C.C. Sweeting 7       
     Carifta: C 14.64                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 0.1 
  1 1462 Bowe, Michaela       16 Anatol Rodgers         20.07      17.46    10  
  2 1118 Miller, Ashonique    15 C.R. Walker 25         19.64      18.27     8  
  3 867 Evans, Naquana        16 C.I. Gibson 16         18.64      18.28     6  
  4 1480 Thurston, Tahj'Nee   16 Anatol Rodgers         19.55      18.63     5  
  5 621 Richardson, Martiqua  16 C.V. Bethel 26         20.18      18.72     4  
  6 500 Munroe, Brittani      16 Government High        19.54      19.35     3  
  7 1104 Brown, Roquitlyn     16 C.R. Walker 25         19.74      19.36     2  
 -- 424 Paul, Tishka          16 Doris Johnson 27       20.31        DNF  
Preliminaries
  9 948 Charles, Lancie       16 C.C. Sweeting 7        21.06             
 10 945 Braynen, Krishna      16 C.C. Sweeting 7        22.37             
 11 314 Gibson, Andrea        16 R.M. Bailey 2          22.79             
 12 332 Roxbury, Jolice       16 R.M. Bailey 2          23.36             
 13 416 Harris, Dawanynh      16 Doris Johnson 27       27.84             
 -- 605 Collie, Tikara        16 C.V. Bethel 26          DNS              
 -- 861 Arthur, Granique      15 C.I. Gibson 16          DNS              
 -- 481 Bastien, Cheskar      16 Government High         DNS              
 
Event 8  Girls 300 Meter Hurdles (2'6") Intermediate (U17)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 47.88  2004        Michelle Cumberbatch, C.C. Sweeting 7       
     Carifta: C 44.50                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 861 Arthur, Granique      15 C.I. Gibson 16                    55.82Q 
  2 419 King, Kasanisha       15 Doris Johnson 27                  58.96Q 
  3 1104 Brown, Roquitlyn     16 C.R. Walker 25                  1:00.85q 
  4 948 Charles, Lancie       16 C.C. Sweeting 7                 1:03.23q 
  5 314 Gibson, Andrea        16 R.M. Bailey 2                   1:03.50  
  6 489 Jacks, Jackie            Government High                 1:03.72  
 -- 605 Collie, Tikara        16 C.V. Bethel 26                      DNS  
 -- 1461 Bastian, Tanielle    15 Anatol Rodgers                      DNS  
Heat  2 Preliminaries
  1 1464 Brice, Andrea        15 Anatol Rodgers                    55.14Q 
  2 621 Richardson, Martiqua  16 C.V. Bethel 26                    55.45Q 
  3 1118 Miller, Ashonique    15 C.R. Walker 25                    58.22q 
  4 945 Braynen, Krishna      16 C.C. Sweeting 7                 1:03.05q 
  5 423 Patton, Puttisha      16 Doris Johnson 27                1:03.56  
  6 873 Moxey, Taja           16 C.I. Gibson 16                  1:05.69  
 -- 321 Moutrie, Germaine     16 R.M. Bailey 2                        DQ  
 -- 680 Trico, Dajae          15 Government High                      DQ  
 
Event 8  Girls 300 Meter Hurdles (2'6") Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 47.88  2004        Michelle Cumberbatch, C.C. Sweeting 7       
     Carifta: C 44.50                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 1118 Miller, Ashonique    15 C.R. Walker 25         58.22      51.07    10  
  2 621 Richardson, Martiqua  16 C.V. Bethel 26         55.45      51.45     8  
  3 1464 Brice, Andrea        15 Anatol Rodgers         55.14      55.42     6  
  4 861 Arthur, Granique      15 C.I. Gibson 16         55.82      56.53     5  
  5 419 King, Kasanisha       15 Doris Johnson 27       58.96    1:01.54     4  
  6 948 Charles, Lancie       16 C.C. Sweeting 7      1:03.23    1:18.65     3  
 -- 1104 Brown, Roquitlyn     16 C.R. Walker 25       1:00.85        DNS  
 -- 945 Braynen, Krishna      16 C.C. Sweeting 7      1:03.05        DNS  
Preliminaries
  9 314 Gibson, Andrea        16 R.M. Bailey 2        1:03.50             
 10 423 Patton, Puttisha      16 Doris Johnson 27     1:03.56             
 11 489 Jacks, Jackie            Government High      1:03.72             
 12 873 Moxey, Taja           16 C.I. Gibson 16       1:05.69             
 -- 680 Trico, Dajae          15 Government High          DQ              
 -- 321 Moutrie, Germaine     16 R.M. Bailey 2            DQ              
 -- 605 Collie, Tikara        16 C.V. Bethel 26          DNS              
 -- 1461 Bastian, Tanielle    15 Anatol Rodgers          DNS              
 
Event 9  Girls 4x100 Meter Relay Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 50.23  2002        R.M. Bailey, R.M. Bailey                    
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 C. R. Walker (25) Knights                                      53.21    20  
     1) McPhee, Hendira 16              2) Williams, Jeorgette 16         
     3) Miller, Ashonique 15            4) Capron, Tianna 16              
  2 C. V. Bethel (26) Stingrays                                    53.60    16  
     1) Moss, Prache 15                 2) Richardson, Martiqua 16        
     3) Fox, Danielle 15                4) Johnson, Tiffany 16            
  3 Government High School (3) Mag                                 56.91    12  
     1) Johnson, Brittany 16            2) Ferron, Shonya 16              
     3) Munroe, Brittani 16             4) Kemp, Shanice 16               
  4 C. I. Gibson (16) Rattlers                                     58.06    10   2nd runner rec'd b4
     1) Pierre, Kendra 15               2) Evans, Naquana 16              
     3) Moxey, Taja 16                  4) Coz, Shaquell 16               
  5 C. C. Sweeting (7) Cobras                                      59.65     8  
     1) Hall, Shanniece 15              2) Charles, Lancie 16             
     3) Miller, Kevanika 16             4) Butler, Anterleah 15           
  6 Doris Johnson (27) Marlins                                   1:00.99     6  
     1) Bien-Aime, Libby 15             2) Harris, Dawanynh 16            
     3) Paul, Tishka 16                 4) Sweeting, Tyronique 15         
 -- Anatol Rodgers High School                                        DQ  
     1) Gustave, Vernique 16            2) Brice, Andrea 15               
     3) Bowe, Michaela 16               4) Stuart, Moesha 16              
 -- R. M. Bailey (2) Pacers                                           DQ   rec'd baton b4 zone
     1) Roxbury, Jolice 16              2) Rahming, Ahnita 16             
     3) Ferguson, Lendera 15            4) Cartwright, Ajeneque 16        
 
Event 10  Girls 4x400 Meter Relay Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 4:11.64  3/4/2005    R. M. Bailey (2) Pacers, R.M. Bailey 2    
                         W Derosin, R McKenzie, T Poitier, C Badmus        
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 C. R. Walker (25) Knights                                    4:19.58    20  
     1) Sturrup, Edwinette 15           2) Capron, Tianna 16              
     3) Eden, Joshnique 15              4) Williams, Jeorgette 16         
  2 C. V. Bethel (26) Stingrays                                  4:43.53    16  
     1) Richardson, Martiqua 16         2) Johnson, Tiffany 16            
     3) Fox, Danielle 15                4) Nesbitt, Valarie 15            
  3 Anatol Rodgers High School                                   4:45.44    12  
     1) Collins, Sherika 16             2) Thurston, Tahj'Nee 16          
     3) Gustave, Vernique 16            4) Bowe, Michaela 16              
  4 C. C. Sweeting (7) Cobras                                    4:47.64    10  
     1) Braynen, Krishna 16             2) Butler, Anterleah 15           
     3) Miller, Kevanika 16             4) Hall, Shanniece 15             
  5 R. M. Bailey (2) Pacers                                      4:48.24     8  
     1) Roxbury, Jolice 16              2) Rahming, Ahnita 16             
     3) Moss, Jada 16                   4) Sturrup, Moesha 16             
  6 C. I. Gibson (16) Rattlers                                   4:55.03     6  
     1) Evans, Naquana 16               2) Coz, Shaquell 16               
     3) Pierre, Kendra 15               4) Miller, Kedisha 16             
  7 Doris Johnson (27) Marlins                                   7:51.70     4  
     1) Sweeting, Tyronique 15          2) Gen, Rose 15                   
     3) Paul, Tishka 16                 4) King, Kasanisha 15             
 
Event 11  Girls Long Jump Intermediate (U17)
===============================================================================================
GSSSA Record: * 5.23m  1992        Tamara Malcom, R.M. Bailey                  
     Carifta: C 5.42m                                                          
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
Flight  1 Finals
  1 1109 Ferguson, Juquona    14 C.R. Walker 25                    4.35m   3.6  14-03.25   10  
     4.07m(1.8) FOUL(2.4) 4.35m(3.6) FOUL(1.6)       
  2 614 McPhee, Keia          16 C.V. Bethel 26                    4.28m   1.5  14-00.50    8  
     4.28m(1.5) 4.23m(2.6) 4.10m(-1.6) 3.61m(1.4)       
  3 500 Munroe, Brittani      16 Government High                   4.25m   3.3  13-11.50    6  
     4.09m(3.5) 3.78m(1.9) 4.25m(3.3) 3.26m(1.9)       
  4 1472 Gustave, Vernique    16 Anatol Rodgers                    4.20m   3.8  13-09.50    5  
     4.20m(3.8) 4.01m(0.4) 4.04m(2.9) 3.88m(0.5)       
  5 865 Coz, Shaquell         16 C.I. Gibson 16                    4.15m   3.1  13-07.50    4  
     3.99m(0.9) 4.12m(1.0) 4.15m(3.1) 4.08m(2.4)       
  6 607 Dean, Nicole          16 C.V. Bethel 26                    4.14m   2.8  13-07.00    3  
     4.14m(2.8) 4.02m(2.2) 3.95m(3.1) 4.00m(1.3)       
  7 1110 Forbes, Doneisha     16 C.R. Walker 25                    4.04m   3.0  13-03.25    2  
     4.04m(3.0) 3.88m(2.3) 3.94m(2.8) 3.49m(3.0)       
  8 314 Gibson, Andrea        16 R.M. Bailey 2                     3.98m   3.7  13-00.75    1  
     3.22m(4.8) 2.95m(3.5) 3.45m(0.4) 3.98m(3.7)       
  9 948 Charles, Lancie       16 C.C. Sweeting 7                   3.86m   3.0  12-08.00 
     3.86m(3.0) PASS      3.56m(2.2) 3.15m(3.1)       
 10 422 Nairn, Nina           16 Doris Johnson 27                  3.83m   3.0  12-06.75 
     FOUL(1.8) 3.57m(2.7) 3.83m(3.0) 3.52m(4.4)       
 10 306 Cartwright, Ajeneque  16 R.M. Bailey 2                    J3.83m   3.6  12-06.75 
     3.50m(2.7) 3.83m(3.6) 3.45m(0.9) 3.40m(1.2)       
 12 1464 Brice, Andrea        15 Anatol Rodgers                    3.80m   2.5  12-05.75 
     FOUL(2.8) 3.65m(2.3) FOUL(3.5) 3.80m(2.5)       
 13 499 Miller, Amber         16 Government High                   3.76m   2.5  12-04.00 
     3.76m(2.5) 3.64m(4.1) 3.59m(3.2) 3.76m(0.2)       
 14 862 Branche, Analisa      15 C.I. Gibson 16                    3.70m   1.4  12-01.75 
     3.10m(2.7) 3.69m(3.1) 3.70m(1.4) FOUL(2.8)      
 15 427 Sweeting, Tyronique   15 Doris Johnson 27                  3.62m   0.2  11-10.50 
     3.52m(3.0) 3.62m(0.2) 3.56m(0.5) 3.15m(1.8)       
 16 965 Williams, Ashley      16 C.C. Sweeting 7                   3.59m   1.7  11-09.50 
     3.50m(0.8) 3.15m(1.4) 3.32m(2.6) 3.59m(1.7)       
 
Event 12  Girls Triple Jump Intermediate (U17)
===============================================================================================
GSSSA Record: * 10.86m  3/12/2004   Krystal Ellis, R.M. Bailey 2               
     Carifta: C 11.40m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 500 Munroe, Brittani      16 Government High                   9.63m   0.2  31-07.25   10  
     9.54m(NWI) 9.63m(0.2) FOUL      FOUL(3.1)       
 -- 865 Coz, Shaquell         16 C.I. Gibson 16                     FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL            
 -- 314 Gibson, Andrea        16 R.M. Bailey 2                      FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL            
 -- 871 Miller, Kedisha       16 C.I. Gibson 16                     FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL            
 -- 1109 Ferguson, Juquona    14 C.R. Walker 25                     FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL            
 -- 1110 Forbes, Doneisha     16 C.R. Walker 25                     FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL            
 -- 1472 Gustave, Vernique    16 Anatol Rodgers                      DNS   NWI           
 -- 326 Pinder, Rashandray    16 R.M. Bailey 2                       DNS   NWI           
 -- 1461 Bastian, Tanielle    15 Anatol Rodgers                      DNS   NWI           
 
Event 13  Girls Shot Put (8lbs) Intermediate (U17)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 12.69m  3/6/2009    Racquel Williams, C.V. Bethel 26           
     Carifta: C 12.00m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 1480 Thurston, Tahj'Nee   16 Anatol Rodgers                    8.60m   28-02.75   10  
      7.93m  FOUL  8.60m           
  2 333 Sauntaime, Shaneka    16 R.M. Bailey 2                     7.89m   25-10.75    8  
      7.89m  6.63m  6.72m           
  3 622 Rolle, Tara           16 C.V. Bethel 26                    7.55m   24-09.25    6  
      7.55m  7.51m  7.45m           
  4 963 Taylor, Jasmine       16 C.C. Sweeting 7                   7.12m   23-04.50    5  
      6.09m  5.56m  7.12m           
  5 1114 Johnson, Crystal        C.R. Walker 25                    7.05m   23-01.75    4  
      7.05m  6.54m  FOUL            
  6 949 Charlton, Ashanique   15 C.C. Sweeting 7                   6.98m   22-11.00    3  
      6.22m  6.98m  6.57m           
  7 605 Collie, Tikara        16 C.V. Bethel 26                    6.69m   21-11.50    2  
      6.61m  6.69m  6.19m           
  8 1462 Bowe, Michaela       16 Anatol Rodgers                    6.46m   21-02.50    1  
      6.46m  6.46m  FOUL           
  9 407 Bowe, Lakeisha        16 Doris Johnson 27                  6.36m   20-10.50 
      5.30m  5.41m  6.36m           
 10 874 Newbold, Cliora       15 C.I. Gibson 16                    6.35m   20-10.00 
      FOUL  FOUL  6.35m           
 11 859 Adderley, Roynette    16 C.I. Gibson 16                    5.08m   16-08.00 
      FOUL  4.78m  5.08m           
 12 412 Francis, Alexus       16 Doris Johnson 27                  4.99m   16-04.50 
      4.99m  FOUL  4.76m           
 -- 490 Jensue, Moesha        16 Government High                     DNS            
 -- 315 Green, Tenicka        16 R.M. Bailey 2                       DNS            
 -- 1126 Rolle, Elunique      15 C.R. Walker 25                      DNS            
 -- 679 Taylor, Edricka       16 Government High                     DNS            
 
Event 14  Girls Discus Throw (1k) Intermediate (U17)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 35.52m  1990        Marcia Taylor, G.H.S.                      
     Carifta: C 34.50m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 1480 Thurston, Tahj'Nee   16 Anatol Rodgers                   28.83m      94-07   10  
      27.96m  28.83m  26.66m           
  2 1462 Bowe, Michaela       16 Anatol Rodgers                   21.85m      71-08    8  
      21.85m  FOUL  21.62m           
  3 479 Almonard, Cordilla    16 Government High                  21.65m      71-00    6  
      21.65m  20.52m  19.18m           
  4 1114 Johnson, Crystal        C.R. Walker 25                   21.11m      69-03    5  
      21.11m  0.07m  20.13m           
  5 490 Jensue, Moesha        16 Government High                  20.87m      68-06    4  
      15.92m  17.72m  20.87m           
  6 1111 Hart, Ceddricka      16 C.R. Walker 25                   20.02m      65-08    3  
      FOUL  20.02m  15.77m           
  7 333 Sauntaime, Shaneka    16 R.M. Bailey 2                    19.45m      63-10    2  
      18.61m  19.23m  19.45m           
  8 605 Collie, Tikara        16 C.V. Bethel 26                   19.30m      63-04    1  
      16.90m  19.30m  16.92m           
  9 337 Thompson, Ellissa     16 R.M. Bailey 2                    19.02m      62-05 
      19.02m  18.77m  18.53m         
 10 859 Adderley, Roynette    16 C.I. Gibson 16                   17.91m      58-09 
      FOUL  17.91m  PASS           
 11 874 Newbold, Cliora       15 C.I. Gibson 16                   17.30m      56-09 
      FOUL  16.42m  17.30m           
 12 425 Smith, Celeste        15 Doris Johnson 27                 16.19m      53-01 
      FOUL  16.19m  14.77m           
 13 407 Bowe, Lakeisha        16 Doris Johnson 27                 16.09m      52-09 
      15.92m  16.09m  FOUL           
 14 963 Taylor, Jasmine       16 C.C. Sweeting 7                  15.61m      51-02 
      FOUL  15.25m  15.61m           
 -- 622 Rolle, Tara           16 C.V. Bethel 26                     FOUL            
      FOUL  FOUL  PASS           
 -- 948 Charles, Lancie       16 C.C. Sweeting 7                     DNS            
 
Event 15  Girls Javelin Throw (600gms) Intermediate (U17)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 33.78m  1996        Roshanda Robinson, C.R. Walker             
     Carifta: C 35.00m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 1128 Roxbury, Fayneka     16 C.R. Walker 25                   25.45m      83-06   10  
      20.34m  22.24m  25.45m  FOUL       
  2 314 Gibson, Andrea        16 R.M. Bailey 2                    22.05m      72-04    8  
      11.81m  FOUL  18.07m  22.05m       
  3 622 Rolle, Tara           16 C.V. Bethel 26                   21.25m      69-09    6  
      21.25m  FOUL  FOUL  FOUL      
  4 874 Newbold, Cliora       15 C.I. Gibson 16                   21.11m      69-03    5  
      17.32m  17.76m  10.12m  21.11m        
  5 1114 Johnson, Crystal        C.R. Walker 25                   20.43m      67-00    4  
      PASS  PASS  PASS  20.43m       
  6 859 Adderley, Roynette    16 C.I. Gibson 16                   16.43m      53-11    3  
      13.56m  12.96m  16.43m  15.51m       
  7 948 Charles, Lancie       16 C.C. Sweeting 7                  15.13m      49-08    2  
      PASS  PASS  PASS  15.13m       
  8 965 Williams, Ashley      16 C.C. Sweeting 7                  13.87m      45-06    1  
      PASS  PASS  12.07m  13.87m       
  9 429 Wilson, India         16 Doris Johnson 27                 12.74m      41-09 
      11.81m  FOUL  10.86m  12.74m       
 10 333 Sauntaime, Shaneka    16 R.M. Bailey 2                    11.74m      38-06 
      FOUL  FOUL  11.74m  11.52m       
 11 411 Ferguson, Augustina   15 Doris Johnson 27                 10.16m      33-04 
      10.16m  8.77m  9.53m  9.32m       
 -- 479 Almonard, Cordilla    16 Government High                     DNS            
 -- 490 Jensue, Moesha        16 Government High                     DNS            
 -- 605 Collie, Tikara        16 C.V. Bethel 26                      DNS            
 -- 1462 Bowe, Michaela       16 Anatol Rodgers                      DNS            
 -- 1480 Thurston, Tahj'Nee   16 Anatol Rodgers                      DNS            
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash Intermediate (U17)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 11.12  3/5/2009    O'Jay Ferguson, C.R. Walker 25              
     Carifta: C 10.92                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 1.0 
  1 1487 Cash, Scharann       16 Anatol Rodgers                    11.36Q 
  2 1193 Thompson, Tafari     16 C.I. Gibson 16                    11.60Q 
  3 1148 Dyer, Chori          16 C.R. Walker 25                    11.64q 
  4 642 Ferguson, Keino       16 C.V. Bethel 26                    11.68q 
  5 443 Hanna, Gregory        16 Doris Johnson 27                  11.84  
  6 986 Murray, Dewhorne      16 C.C. Sweeting 7                   11.96  
  7 379 Stubbs, Shaquille     16 R.M. Bailey 2                     12.21  
  8 684 Basden, Benjamin      16 Government High                   12.59  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.9 
  1 668 Verance, Vernon       16 C.V. Bethel 26                    11.16Q 
  2 1488 Cash, Shalom         16 Anatol Rodgers                    11.18Q 
  3 700 McKinney, Clyde       16 Government High                   11.68q 
  4 447 Knowles, Perez        15 Doris Johnson 27                  11.71q 
  5 894 Joseph, Moseen        16 C.I. Gibson 16                    12.02  
  6 1160 Rahming, Brandon        C.R. Walker 25                    12.16  
  7 383 Thompson, Demar       12 R.M. Bailey 2                     12.40  
 -- 985 Mullings, Ken         16 C.C. Sweeting 7                      DQ  
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 11.12  3/5/2009    O'Jay Ferguson, C.R. Walker 25              
     Carifta: C 10.92                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 0.7 
  1 1487 Cash, Scharann       16 Anatol Rodgers         11.36      10.98*   10  
  2 1488 Cash, Shalom         16 Anatol Rodgers         11.18      11.08*    8  
  3 668 Verance, Vernon       16 C.V. Bethel 26         11.16      11.18     6  
  4 1148 Dyer, Chori          16 C.R. Walker 25         11.64      11.61     5  
  5 447 Knowles, Perez        15 Doris Johnson 27       11.71      11.62     4  
  6 1193 Thompson, Tafari     16 C.I. Gibson 16         11.60      11.64     3  
  7 700 McKinney, Clyde       16 Government High        11.68      11.64     2  
  8 642 Ferguson, Keino       16 C.V. Bethel 26         11.68      11.84     1  
Preliminaries
  9 443 Hanna, Gregory        16 Doris Johnson 27       11.84             
 10 986 Murray, Dewhorne      16 C.C. Sweeting 7        11.96             
 11 894 Joseph, Moseen        16 C.I. Gibson 16         12.02             
 12 1160 Rahming, Brandon        C.R. Walker 25         12.16             
 13 379 Stubbs, Shaquille     16 R.M. Bailey 2          12.21             
 14 383 Thompson, Demar       12 R.M. Bailey 2          12.40             
 15 684 Basden, Benjamin      16 Government High        12.59             
 -- 985 Mullings, Ken         16 C.C. Sweeting 7          DQ              
 
Event 17  Boys 200 Meter Dash Intermediate (U17)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 22.50  1993        Mark Sturrup, L.W. Young                    
     Carifta: C 22.00                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.8 
  1 1488 Cash, Shalom         16 Anatol Rodgers                    22.95Q 
  2 700 McKinney, Clyde       16 Government High                   23.79Q 
  3 642 Ferguson, Keino       16 C.V. Bethel 26                    24.00q 
  4 447 Knowles, Perez        15 Doris Johnson 27                  24.00q 
  5 985 Mullings, Ken         16 C.C. Sweeting 7                   24.44  
  6 1148 Dyer, Chori          16 C.R. Walker 25                    24.56  
  7 379 Stubbs, Shaquille     16 R.M. Bailey 2                     25.06  
 -- 894 Joseph, Moseen        16 C.I. Gibson 16                      DNS  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 1.2 
  1 149 Oliver, Cameron       15 Government High                   22.92Q 
  2 1487 Cash, Scharann       16 Anatol Rodgers                    22.97Q 
  3 1156 Mitchell, Kevin      16 C.R. Walker 25                    23.55q 
  4 653 McPhee, Keith         16 C.V. Bethel 26                    24.09q 
  5 443 Hanna, Gregory        16 Doris Johnson 27                  24.18  
  6 1193 Thompson, Tafari     16 C.I. Gibson 16                    24.29  
  7 986 Murray, Dewhorne      16 C.C. Sweeting 7                   24.90  
  8 365 Lewis, Ken            15 R.M. Bailey 2                     26.42  
 
Event 17  Boys 200 Meter Dash Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 22.50  1993        Mark Sturrup, L.W. Young                    
     Carifta: C 22.00                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.6 
  1 1487 Cash, Scharann       16 Anatol Rodgers         22.97      22.45    10  
  2 1488 Cash, Shalom         16 Anatol Rodgers         22.95      22.64     8  
  3 700 McKinney, Clyde       16 Government High        23.79      23.51     6  
  4 1156 Mitchell, Kevin      16 C.R. Walker 25         23.55      23.75     5  
  5 447 Knowles, Perez        15 Doris Johnson 27       24.00      23.80     4  
  6 642 Ferguson, Keino       16 C.V. Bethel 26         24.00      24.10     3  
  7 653 McPhee, Keith         16 C.V. Bethel 26         24.09      27.19     2  
 -- 149 Oliver, Cameron       15 Government High        22.92        DNS  
Preliminaries
  9 443 Hanna, Gregory        16 Doris Johnson 27       24.18             
 10 1193 Thompson, Tafari     16 C.I. Gibson 16         24.29             
 11 985 Mullings, Ken         16 C.C. Sweeting 7        24.44             
 12 1148 Dyer, Chori          16 C.R. Walker 25         24.56             
 13 986 Murray, Dewhorne      16 C.C. Sweeting 7        24.90             
 14 379 Stubbs, Shaquille     16 R.M. Bailey 2          25.06             
 15 365 Lewis, Ken            15 R.M. Bailey 2          26.42             
 -- 894 Joseph, Moseen        16 C.I. Gibson 16          DNS              
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash Intermediate (U17)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 50.97  3/5/2009    O'Jay Ferguson, C.R. Walker 25              
     Carifta: C 49.80                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 1147 Dormeus, Bradley     15 C.R. Walker 25                    51.91Q 
  2 698 Lully, Jeffery        16 Government High                   54.86Q 
  3 446 Knowles, Jack         15 Doris Johnson 27                  56.17q 
  4 987 Rahming, Hilton       16 C.C. Sweeting 7                 1:00.78  
  5 352 Campbell, Idi         16 R.M. Bailey 2                   1:03.05  
  6 1192 Taylor, Donovan      16 C.I. Gibson 16                  1:03.29  
 -- 664 Sands, Donathan       16 C.V. Bethel 26                       DQ   switch into lane 6 a
 -- 1496 Henfield, Solomon    15 Anatol Rodgers                      DNS  
Heat  2 Preliminaries
  1 1156 Mitchell, Kevin      16 C.R. Walker 25                    51.94Q 
  2 342 Altidor, Edwin        16 R.M. Bailey 2                     56.47Q 
  3 1489 Clarke, Alexander    16 Anatol Rodgers                    56.77q 
  4 462 Strachan, Kiyami      16 Doris Johnson 27                  56.82q 
  5 667 Sweeting, Kenneth     15 C.V. Bethel 26                    57.34q 
  6 890 Hylton, Richard       16 C.I. Gibson 16                  1:02.48  
  7 684 Basden, Benjamin      16 Government High                 1:06.79  
 -- 968 Armbrister, Jonathan  16 C.C. Sweeting 7                     DNS  
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 50.97  3/5/2009    O'Jay Ferguson, C.R. Walker 25              
     Carifta: C 49.80                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 1147 Dormeus, Bradley     15 C.R. Walker 25         51.91      51.04    10  
  2 1156 Mitchell, Kevin      16 C.R. Walker 25         51.94      51.96     8  
  3 698 Lully, Jeffery        16 Government High        54.86      56.08     6  
  4 462 Strachan, Kiyami      16 Doris Johnson 27       56.82      56.64     5  
  5 342 Altidor, Edwin        16 R.M. Bailey 2          56.47      56.66     4  
  6 446 Knowles, Jack         15 Doris Johnson 27       56.17      56.70     3  
  7 1489 Clarke, Alexander    16 Anatol Rodgers         56.77      58.43     2  
  8 667 Sweeting, Kenneth     15 C.V. Bethel 26         57.34    1:02.57     1  
Preliminaries
  9 987 Rahming, Hilton       16 C.C. Sweeting 7      1:00.78             
 10 890 Hylton, Richard       16 C.I. Gibson 16       1:02.48             
 11 352 Campbell, Idi         16 R.M. Bailey 2        1:03.05             
 12 1192 Taylor, Donovan      16 C.I. Gibson 16       1:03.29             
 13 684 Basden, Benjamin      16 Government High      1:06.79             
 -- 664 Sands, Donathan       16 C.V. Bethel 26           DQ              
 -- 968 Armbrister, Jonathan  16 C.C. Sweeting 7         DNS              
 -- 1496 Henfield, Solomon    15 Anatol Rodgers          DNS              
 
Event 19  Boys 800 Meter Run Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 2:05.29  3/4/2005    Lesly Dorceval, C.R. Walker 25            
     Carifta: C 1:59.50                                                        
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 1147 Dormeus, Bradley     15 C.R. Walker 25                  2:06.36    10  
  2 1166 Russell, Ricardo     16 C.R. Walker 25                  2:09.20     8  
  3 460 Smith, Shakeem        16 Doris Johnson 27                2:15.87     6  
  4 462 Strachan, Kiyami      16 Doris Johnson 27                2:17.75     5  
  5 698 Lully, Jeffery        16 Government High                 2:20.35     4  
  6 1489 Clarke, Alexander    16 Anatol Rodgers                  2:20.40     3  
  7 651 McIntosh, Ryan        16 C.V. Bethel 26                  2:23.40     2  
  8 1182 Thurston, Everette   16 Anatol Rodgers                  2:27.04     1  
  9 374 Pervilieon, Everson   16 R.M. Bailey 2                   2:28.33  
 10 890 Hylton, Richard       16 C.I. Gibson 16                  2:28.37  
 11 377 Ramsey, Adrian        16 R.M. Bailey 2                   2:30.17  
 12 893 Joseph, Kenetson      16 C.I. Gibson 16                  2:31.02  
 13 690 Fertil, Job           16 Government High                 2:31.29  
 -- 664 Sands, Donathan       16 C.V. Bethel 26                      DNS  
 -- 996 Thompson, Adrian      15 C.C. Sweeting 7                     DNS  
 
Event 20  Boys 1500 Meter Run Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 4:32.01  1995        Brune Farrington, A. F. Adderley          
     Carifta: C 4:19.80                                                        
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 344 Bain, Gilbert         16 R.M. Bailey 2                   4:52.03    10  
  2 1166 Russell, Ricardo     16 C.R. Walker 25                  4:55.26     8  
  3 651 McIntosh, Ryan        16 C.V. Bethel 26                  4:58.16     6  
  4 1142 Clarke, Edison       16 C.R. Walker 25                  4:58.89     5  
  5 984 Moss, Anton           16 C.C. Sweeting 7                 5:04.87     4  
  6 981 Louis, Mario          16 C.C. Sweeting 7                 5:07.02     3  
  7 463 Symonette, Anton      16 Doris Johnson 27                5:07.38     2  
  8 441 Gibson, Carlton       16 Doris Johnson 27                5:08.17     1  
  9 669 Watkins, Queeno       16 C.V. Bethel 26                  5:08.91  
 10 1182 Thurston, Everette   16 Anatol Rodgers                  5:31.73  
 11 893 Joseph, Kenetson      16 C.I. Gibson 16                  5:48.55  
 12 1496 Henfield, Solomon    15 Anatol Rodgers                  5:48.80  
 13 1194 Zaporte, Gedlin      16 C.I. Gibson 16                  5:57.28  
 14 139 Norelus, Junior       15 Government High                 6:03.05  
 15 691 Hanna, Brian          16 Government High                 6:06.78  
 -- 374 Pervilieon, Everson   16 R.M. Bailey 2                        DQ  
 
Event 21  Boys 3000 Meter Run Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 10:12.37  1995        Deangelo Johnson, A.F. Adderley          
     Carifta: C  9:41.40                                                       
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 984 Moss, Anton           16 C.C. Sweeting 7                10:37.34    10  
  2 463 Symonette, Anton      16 Doris Johnson 27               10:51.28     8  
  3 652 McPhee, Dominic       16 C.V. Bethel 26                 10:56.66     6  
  4 385 Zapote, Thonny        15 R.M. Bailey 2                  11:09.79     5  
  5 441 Gibson, Carlton       16 Doris Johnson 27               11:20.94     4  
  6 1182 Thurston, Everette   16 Anatol Rodgers                 11:24.54     3  
  7 893 Joseph, Kenetson      16 C.I. Gibson 16                 12:12.72     2  
  8 1165 Rose, Stephen        16 C.R. Walker 25                 12:21.54     1  
  9 1194 Zaporte, Gedlin      16 C.I. Gibson 16                 12:58.04  
 10 139 Norelus, Junior       15 Government High                13:02.38  
 11 1497 Hepburn, Tori        16 Anatol Rodgers                 13:46.34  
 12 1152 Joseph, Bradley      15 C.R. Walker 25                 13:53.66  
 -- 691 Hanna, Brian          16 Government High                     DNS  
 -- 996 Thompson, Adrian      15 C.C. Sweeting 7                     DNS  
 -- 669 Watkins, Queeno       16 C.V. Bethel 26                      DNS  
 -- 344 Bain, Gilbert         16 R.M. Bailey 2                       DNS  
 
Event 22  Boys 110 Meter Hurdles (3"3") Intermediate (U17)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 14.55  1991        Jermaine Davis, C. H. Reeves                
     Carifta: C 14.50                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.7 
  1 342 Altidor, Edwin        16 R.M. Bailey 2                     16.48Q 
  2 658 Pratt, Vanderas       16 C.V. Bethel 26                    18.48Q 
  3 981 Louis, Mario          16 C.C. Sweeting 7                   18.92q 
  4 884 Brice, Rashad         15 C.I. Gibson 16                    20.02q 
  5 693 James, Hewitt         16 Government High                   21.97  
 -- 1492 Fernander, Adonis    15 Anatol Rodgers                      DNS  
 -- 444 Jolly, Deangelo       16 Doris Johnson 27                    DNS  
 -- 1151 Johnson, Taro           C.R. Walker 25                      DNS  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.1 
  1 642 Ferguson, Keino       16 C.V. Bethel 26                    16.84Q 
  2 379 Stubbs, Shaquille     16 R.M. Bailey 2                     17.06Q 
  3 987 Rahming, Hilton       16 C.C. Sweeting 7                   17.21q 
  4 1169 Thompson, Taro       16 C.R. Walker 25                    18.55q 
  5 454 Rodgers, Shonton      16 Doris Johnson 27                  20.16  
  6 894 Joseph, Moseen        16 C.I. Gibson 16                    23.53  
 -- 690 Fertil, Job           16 Government High                     DNS  
 -- 1184 Williams, Jawanni    16 Anatol Rodgers                      DNS  
 
Event 22  Boys 110 Meter Hurdles (3"3") Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 14.55  1991        Jermaine Davis, C. H. Reeves                
     Carifta: C 14.50                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 0.2 
  1 342 Altidor, Edwin        16 R.M. Bailey 2          16.48      16.08    10  
  2 642 Ferguson, Keino       16 C.V. Bethel 26         16.84      16.42     8  
  3 379 Stubbs, Shaquille     16 R.M. Bailey 2          17.06      17.50     6  
  4 981 Louis, Mario          16 C.C. Sweeting 7        18.92      18.22     5  
  5 987 Rahming, Hilton       16 C.C. Sweeting 7        17.21      18.66     4  
  6 658 Pratt, Vanderas       16 C.V. Bethel 26         18.48      18.93     3  
  7 884 Brice, Rashad         15 C.I. Gibson 16         20.02      19.24     2  
  8 1169 Thompson, Taro       16 C.R. Walker 25         18.55      19.25     1  
Preliminaries
  9 454 Rodgers, Shonton      16 Doris Johnson 27       20.16             
 10 693 James, Hewitt         16 Government High        21.97             
 11 894 Joseph, Moseen        16 C.I. Gibson 16         23.53             
 -- 444 Jolly, Deangelo       16 Doris Johnson 27        DNS              
 -- 690 Fertil, Job           16 Government High         DNS              
 -- 1184 Williams, Jawanni    16 Anatol Rodgers          DNS              
 -- 1151 Johnson, Taro           C.R. Walker 25          DNS              
 -- 1492 Fernander, Adonis    15 Anatol Rodgers          DNS              
 
Event 23  Boys 400 Meter Hurdles (2'6") Intermediate (U17)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 58.20  3/12/2004   Christopher Adderley, C.C. Sweeting 7       
     Carifta: C 56.77                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 342 Altidor, Edwin        16 R.M. Bailey 2                   1:00.83Q 
  2 1142 Clarke, Edison       16 C.R. Walker 25                  1:02.79Q 
  3 638 Dawkins, Navado       16 C.V. Bethel 26                  1:03.70q 
  4 981 Louis, Mario          16 C.C. Sweeting 7                 1:05.97q 
  5 898 Rolle, Alphaneko      15 C.I. Gibson 16                  1:06.02q 
  6 444 Jolly, Deangelo       16 Doris Johnson 27                1:09.55  
 -- 1497 Hepburn, Tori        16 Anatol Rodgers                      DNS  
 -- 131 Munroe, Kibby         15 Government High                     DNS  
Heat  2 Preliminaries
  1 655 Moss, Chaves          16 C.V. Bethel 26                  1:01.30Q 
  2 459 Saintil, Joohgov      16 Doris Johnson 27                1:04.23Q 
  3 884 Brice, Rashad         15 C.I. Gibson 16                  1:06.02q 
  4 1169 Thompson, Taro       16 C.R. Walker 25                  1:06.16  
  5 987 Rahming, Hilton       16 C.C. Sweeting 7                 1:06.47  
  6 352 Campbell, Idi         16 R.M. Bailey 2                   1:07.50  
  7 699 Major, Chavez         16 Government High                 1:11.13  
 
Event 23  Boys 400 Meter Hurdles (2'6") Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 58.20  3/12/2004   Christopher Adderley, C.C. Sweeting 7       
     Carifta: C 56.77                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 342 Altidor, Edwin        16 R.M. Bailey 2        1:00.83      59.43    10  
  2 655 Moss, Chaves          16 C.V. Bethel 26       1:01.30    1:01.66     8  
  3 638 Dawkins, Navado       16 C.V. Bethel 26       1:03.70    1:02.40     6  
  4 1142 Clarke, Edison       16 C.R. Walker 25       1:02.79    1:04.73     5  
  5 459 Saintil, Joohgov      16 Doris Johnson 27     1:04.23    1:05.27     4  
  6 981 Louis, Mario          16 C.C. Sweeting 7      1:05.97    1:08.03     3  
  7 898 Rolle, Alphaneko      15 C.I. Gibson 16       1:06.02    1:08.85     2  
  8 884 Brice, Rashad         15 C.I. Gibson 16       1:06.02    1:10.57     1  
Preliminaries
  9 1169 Thompson, Taro       16 C.R. Walker 25       1:06.16             
 10 987 Rahming, Hilton       16 C.C. Sweeting 7      1:06.47             
 11 352 Campbell, Idi         16 R.M. Bailey 2        1:07.50             
 12 444 Jolly, Deangelo       16 Doris Johnson 27     1:09.55             
 13 699 Major, Chavez         16 Government High      1:11.13             
 -- 131 Munroe, Kibby         15 Government High         DNS              
 -- 1497 Hepburn, Tori        16 Anatol Rodgers          DNS              
 
Event 24  Boys 4x100 Meter Relay Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 44.66  1990        G.H.S., G.H.S.                              
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 C. V. Bethel (26) Stingrays                                    45.47    20  
     1) Edwards, Travis 16              2) Ferguson, Keino 16             
     3) Moss, Chaves 16                 4) Verance, Vernon 16             
  2 Government High School (3) Mag                                 46.19    16  
     1) McKinney, Clyde 16              2) Oliver, Cameron 15             
     3) Basden, Benjamin 16             4) Lully, Jeffery 16              
  3 Doris Johnson (27) Marlins                                     46.43    12  
     1) Saintil, Joohgov 16             2) Knowles, Perez 15              
     3) Smith, Shakeem 16               4) Hanna, Gregory 16              
  4 C. R. Walker (25) Knights                                      46.87    10  
     1) Dormeus, Bradley 15             2) Mitchell, Kevin 16             
     3) Russell, Ricardo 16             4) Dyer, Chori 16                 
  5 C. I. Gibson (16) Rattlers                                     48.52     8  
     1) Taylor, Donovan 16              2) Brice, Rashad 15               
     3) Thompson, Tafari 16             4) Joseph, Moseen 16              
  6 R. M. Bailey (2) Pacers                                        49.32     6  
     1) Stubbs, Shaquille 16            2) Altidor, Edwin 16              
     3) Thompson, Demar 12              4) Lewis, Ken 15                  
 -- C. C. Sweeting (7) Cobras                                         FS  
     1) Rahming, Hilton 16              2) Murray, Dewhorne 16            
     3) Louis, Mario 16                 4) Mullings, Ken 16               
 -- Anatol Rodgers High School                                       DNF  
     1) Fernander, Adonis 15            2) Cash, Scharann 16              
     3) Hutchinson, Jervante 16         4) Cash, Shalom 16                
 
Event 25  Boys 4x400 Meter Relay Intermediate (U17)
================================================================================
GSSSA Record: * 3:36.15  1990        C.C. Sweeting, C.C. Sweeting              
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 C. R. Walker (25) Knights                                    3:35.97*   20  
     1) Mitchell, Kevin 16              2) Clarke, Edison 16              
     3) Russell, Ricardo 16             4) Dormeus, Bradley 15            
  2 Doris Johnson (27) Marlins                                   3:38.11    16  
     1) Knowles, Perez 15               2) Strachan, Kiyami 16            
     3) Smith, Shakeem 16               4) Knowles, Jack 15               
  3 C. V. Bethel (26) Stingrays                                  3:48.35    12  
     1) Ferguson, Keino 16              2) Moss, Chaves 16                
     3) Sands, Donathan 16              4) Dawkins, Navado 16             
  4 C. C. Sweeting (7) Cobras                                    3:53.86    10  
     1) Murray, Dewhorne 16             2) Armbrister, Jonathan 16        
     3) Louis, Mario 16                 4) Mullings, Ken 16               
  5 R. M. Bailey (2) Pacers                                      3:55.51     8  
     1) Campbell, Idi 16                2) Stubbs, Shaquille 16           
     3) Altidor, Edwin 16               4) Bain, Gilbert 16               
  6 Government High School (3) Mag                               3:55.99     6  
     1) Basden, Benjamin 16             2) McKinney, Clyde 16             
     3) Major, Chavez 16                4) Lully, Jeffery 16              
  7 C. I. Gibson (16) Rattlers                                   3:59.03     4  
     1) Thompson, Tafari 16             2) Brice, Rashad 15               
     3) Smith, Shane 16                 4) Rolle, Alphaneko 15            
 
Event 26  Boys Long Jump Intermediate (U17)
===============================================================================================
GSSSA Record: * 6.86m  1994        Allan Mortimer, C.I. Gibson                 
     Carifta: C 6.50m                                                          
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
Flight  1 Finals
  1 985 Mullings, Ken         16 C.C. Sweeting 7                   6.20m   3.5  20-04.25   10  
     5.83m(1.9) 6.10m(1.9) 6.20m(3.5) 5.82m(2.2)        
  2 641 Edwards, Travis       16 C.V. Bethel 26                    6.14m   1.7  20-01.75    8  
     5.80m(1.9) 6.14m(1.7) 5.94m(1.8) 5.87m(1.9)        
  3 698 Lully, Jeffery        16 Government High                   5.88m   2.0  19-03.50    6  
     4.95m(2.9) 5.58m(1.7) 5.88m(2.0) PASS             
  4 149 Oliver, Cameron       15 Government High                   5.80m   2.9  19-00.50    5  
     5.66m(2.3) 5.80m(2.9) 5.51m(2.6) FOUL(3.2)        
  5 1192 Taylor, Donovan      16 C.I. Gibson 16                    5.63m   2.8  18-05.75    4  
     5.63m(2.8) 5.44m(2.6) 5.31m(0.9) PASS             
  6 1169 Thompson, Taro       16 C.R. Walker 25                    5.55m   2.9  18-02.50    3  
     PASS      5.55m(2.9) 4.72m(1.7) 5.12m(2.3)        
  7 1140 Armbrister, Juan     16 C.R. Walker 25                    5.45m   2.8  17-10.75    2  
     FOUL(2.1) 5.45m(2.8) FOUL(1.4) 5.43m(2.7)        
  8 664 Sands, Donathan       16 C.V. Bethel 26                    5.43m   0.5  17-09.75    1  
     5.43m(0.5) PASS      PASS      5.01m(2.2)        
  9 460 Smith, Shakeem        16 Doris Johnson 27                  5.27m   2.7  17-03.50 
     4.66m(-2.9) 5.27m(2.7) 5.18m(2.0) 5.03m(0.8)        
 10 362 Higgs, Rashad         20 R.M. Bailey 2                     5.23m   1.0  17-02.00 
     FOUL(1.0) 5.08m(2.0) 5.05m(3.3) 5.23m(1.0)        
 11 1489 Clarke, Alexander    16 Anatol Rodgers                    5.18m   2.4  17-00.00 
     5.01m(1.8) 4.67m(2.7) 4.81m(2.5) 5.18m(2.4)        
 12 444 Jolly, Deangelo       16 Doris Johnson 27                  5.03m   3.0  16-06.00 
     4.69m(1.6) 5.03m(3.0) 4.53m(4.7) 3.53m(1.9)        
 13 1190 Smith, Shane         16 C.I. Gibson 16                    4.67m   2.5  15-04.00 
     4.53m(1.6) 3.86m(2.6) 3.75m(3.1) 4.67m(2.5)        
 14 373 Patton, Justin        16 R.M. Bailey 2                     4.57m   2.8  15-00.00 
     PASS      FOUL(3.0) 4.57m(2.8) 4.44m(0.2)       
 -- 968 Armbrister, Jonathan  16 C.C. Sweeting 7                     DNS   NWI           
 -- 1500 Jean, Leon           16 Anatol Rodgers                      DNS   NWI           
 
Event 27  Boys Triple Jump Intermediate (U17)
===============================================================================================
GSSSA Record: * 14.83m  1994        Allan Mortimer, C.I. Gibson                
     Carifta: C 13.60m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 985 Mullings, Ken         16 C.C. Sweeting 7                  12.58m  -0.1  41-03.25   10  
     12.58m(-0.1) PASS      PASS      12.34m(-0.2)        
  2 633 Bramwell, Livingston  16 C.V. Bethel 26                   11.94m  -1.3  39-02.25    8  
     11.86m(-1.5) 11.52m(-0.1) 11.63m(-0.6) 11.94m(-1.3)        
  3 641 Edwards, Travis       16 C.V. Bethel 26                   11.59m  -0.4  38-00.25    6  
     11.42m(-1.0) FOUL      11.56m(0.5) 11.59m(-0.4)        
  4 691 Hanna, Brian          16 Government High                  11.18m   0.3  36-08.25    5  
     FOUL      11.18m(0.3) FOUL      FOUL             
  5 684 Basden, Benjamin      16 Government High                  11.08m  -0.9  36-04.25    4  
     11.08m(-0.9) PASS      PASS      PASS             
 -- 1165 Rose, Stephen        16 C.R. Walker 25                     FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL            
 -- 444 Jolly, Deangelo       16 Doris Johnson 27                   FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL             
 -- 432 Brown, Kovic          15 Doris Johnson 27                   FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL             
 -- 362 Higgs, Rashad         20 R.M. Bailey 2                      FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL             
 -- 373 Patton, Justin        16 R.M. Bailey 2                      FOUL                 
     FOUL      PASS      FOUL      FOUL             
 -- 1500 Jean, Leon           16 Anatol Rodgers                      DNS   NWI           
 -- 1489 Clarke, Alexander    16 Anatol Rodgers                      DNS   NWI           
 -- 898 Rolle, Alphaneko      15 C.I. Gibson 16                      DNS   NWI           
 -- 1144 Conyers, Shakarr     16 C.R. Walker 25                      DNS   NWI           
 -- 1190 Smith, Shane         16 C.I. Gibson 16                      DNS   NWI           
 
Event 28  Boys Shot Put (12lbs) Intermediate (U17)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 13.52m  1991        Jefferson Johnson, L.W. Young              
     Carifta: C 14.10m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 662 Rolle, Kristian       15 C.V. Bethel 26                   11.99m   39-04.00   10  
      11.94m  11.99m  11.09m  11.49m        
  2 378 Stevens, Terricko     16 R.M. Bailey 2                    11.30m   37-01.00    8  
      11.01m  FOUL  11.30m  10.29m        
  3 647 Leadon, Rupert        16 C.V. Bethel 26                   10.77m   35-04.00    6  
      10.08m  8.96m  10.77m  10.10m        
  4 353 Cartwright, Doncyn    16 R.M. Bailey 2                    10.45m   34-03.50    5  
      FOUL  8.73m  FOUL  10.45m        
  5 466 Williamson, Senthorn  15 Doris Johnson 27                  9.55m   31-04.00    4  
      9.00m  8.22m  FOUL  9.55m        
  6 1139 Albury, Surkano      15 C.R. Walker 25                    9.13m   29-11.50    3  
      8.94m  9.00m  8.33m  9.13m        
  7 1172 Williams, Akeen      16 C.R. Walker 25                    8.97m   29-05.25    2  
      FOUL  FOUL  8.97m  8.40m        
  8 986 Murray, Dewhorne      16 C.C. Sweeting 7                   8.92m   29-03.25    1  
         8.50m  8.92m  8.43m        
  9 158 Taylor, Jamaal        16 Government High                   8.51m   27-11.00 
      FOUL  FOUL  7.97m  8.51m        
 10 881 Bain, Enricko         16 C.I. Gibson 16                    8.49m   27-10.25 
      8.13m  8.49m  FOUL  FOUL        
 11 431 Bethel, Vernon        15 Doris Johnson 27                  8.17m   26-09.75 
      FOUL  7.50m  7.74m  8.17m        
 12 886 Cooper, Darren        16 C.I. Gibson 16                    8.05m   26-05.00 
      FOUL  FOUL  8.05m  FOUL        
 13 989 Russell, Rishawn      16 C.C. Sweeting 7                   7.30m   23-11.50 
      7.30m  FOUL  7.10m  FOUL        
 14 151 Sears, Jadon          15 Government High                   5.87m   19-03.25 
      4.48m  5.68m  5.87m  5.62m        
 -- 1185 Wilson, Brandon      16 Anatol Rodgers                      DNS            
 -- 1184 Williams, Jawanni    16 Anatol Rodgers                      DNS            
 
Event 29  Boys Discus Throw (1 .5k) Intermediate (U17)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 36.08m  1997        David Williams, C.H. Reeves                
     Carifta: C 41.50m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 645 Jenoure, Denzel          C.V. Bethel 26                   38.61m*    126-08   10  
      38.61m  37.81m  29.31m            
  2 378 Stevens, Terricko     16 R.M. Bailey 2                    32.84m     107-09    8  
      32.84m  FOUL  FOUL           
  3 445 Knowles, Aaron        16 Doris Johnson 27                 29.55m      96-11    6  
      27.82m  29.55m  27.06m            
  4 881 Bain, Enricko         16 C.I. Gibson 16                   28.50m      93-06    5  
      24.02m  28.50m  27.32m            
  5 1172 Williams, Akeen      16 C.R. Walker 25                   27.84m      91-04    4  
      27.84m  26.15m  FOUL            
  6 353 Cartwright, Doncyn    16 R.M. Bailey 2                    26.16m      85-10    3  
      26.16m  21.17m  FOUL            
  7 1154 MACKEY, Carlington   16 C.R. Walker 25                   26.05m      85-05    2  
      21.31m  22.10m  26.05m            
  8 995 Sweeting, Rashard     16 C.C. Sweeting 7                  22.79m      74-09    1  
      21.74m  20.87m  22.79m            
  9 886 Cooper, Darren        16 C.I. Gibson 16                   21.67m      71-01 
      21.67m  21.18m  FOUL            
 10 465 Wallace, Andrew       16 Doris Johnson 27                 17.43m      57-02 
      15.96m  13.20m  17.43m            
 11 695 John, Aaron           15 Government High                  16.58m      54-05 
      16.12m  16.58m  FOUL            
 12 151 Sears, Jadon          15 Government High                  15.61m      51-02 
      15.61m     15.10m            
 -- 646 Johnson, Jonathan     15 C.V. Bethel 26                     FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- 1184 Williams, Jawanni    16 Anatol Rodgers                      DNS            
 -- 1185 Wilson, Brandon      16 Anatol Rodgers                      DNS            
 -- 985 Mullings, Ken         16 C.C. Sweeting 7                     DNS            
 
Event 30  Boys Javelin Throw (700gms) Intermediate (U17)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 51.98m  1993        Cayotito Gray, C.H. Reeves                 
     Carifta: C 52.00m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 379 Stubbs, Shaquille     16 R.M. Bailey 2                    49.85m     163-06   10  
      39.36m  39.41m  40.20m  49.85m        
  2 1192 Taylor, Donovan      16 C.I. Gibson 16                   43.60m     143-00    8  
      24.36m  35.15m  43.60m  42.66m        
  3 995 Sweeting, Rashard     16 C.C. Sweeting 7                  41.39m     135-09    6  
      41.39m  40.17m  FOUL  36.67m        
  4 645 Jenoure, Denzel          C.V. Bethel 26                   39.32m     129-00    5  
      FOUL  39.32m  29.04m  26.40m        
  5 445 Knowles, Aaron        16 Doris Johnson 27                 34.65m     113-08    4  
      29.19m  34.65m  27.00m  30.32m        
  6 985 Mullings, Ken         16 C.C. Sweeting 7                  34.20m     112-02    3  
      34.20m  31.25m x             
  7 881 Bain, Enricko         16 C.I. Gibson 16                   29.98m      98-04    2  
      FOUL  29.98m  28.26m  FOUL        
  8 1139 Albury, Surkano      15 C.R. Walker 25                   28.45m      93-04    1  
      28.45m  20.07m  26.87m  26.87m        
  9 375 Pinder, Dario         15 R.M. Bailey 2                    27.42m      89-11 
      25.00m  FOUL  27.42m  24.10m        
 10 695 John, Aaron           15 Government High                  26.23m      86-01 
      FOUL  26.16m  26.23m  26.02m        
 11 646 Johnson, Jonathan     15 C.V. Bethel 26                   25.37m      83-03 
      16.34m  22.82m  21.60m  25.37m        
 12 151 Sears, Jadon          15 Government High                  15.95m      52-04 
      FOUL  14.56m  15.95m  FOUL        
 13 465 Wallace, Andrew       16 Doris Johnson 27                 14.26m      46-09 
      FOUL  14.26m  FOUL  FOUL        
 -- 1185 Wilson, Brandon      16 Anatol Rodgers                      DNS            
 -- 1165 Rose, Stephen        16 C.R. Walker 25                      DNS            
 -- 1181 Strachan, Canaan     16 Anatol Rodgers                      DNS            
 
Event 32  Girls 100 Meter Dash Senior (U20)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 11.18  1991        Carmetta Mackey, G.H.S.                     
     Carifta: C 11.90                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 1.5 
  1 1115 Johnson, Rhoneisha   18 C.R. Walker 25                    12.49Q 
  2 604 Brown, Tanika         17 C.V. Bethel 26                    13.37Q 
  3 334 Strachan, Alexandria  18 R.M. Bailey 2                     13.64q 
  4 960 Smith, Savanah        17 C.C. Sweeting 7                   13.68  
  5 682 Whyte, Bryttne        17 Government High                   13.91  
  6 409 Culmer, Jonniqua      17 Doris Johnson 27                  14.24  
  7 877 Rolle, Jodisha        17 C.I. Gibson 16                    15.23  
  8 1474 McPhee, Jaquel       17 Anatol Rodgers                    21.62  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.9 
  1 482 Brooks, Jernique      17 Government High                   12.54Q 
  2 316 Johnson, Anastacia    18 R.M. Bailey 2                     12.82Q 
  3 615 Melville, Maria       17 C.V. Bethel 26                    12.94q 
  4 1102 Armbrister, Diansa   17 C.R. Walker 25                    13.14q 
  5 868 Ferguson, Patrice     18 C.I. Gibson 16                    13.41q 
  6 414 Gould, Alexandria     17 Doris Johnson 27                  13.73  
  7 1473 McBride, Vanessa     17 Anatol Rodgers                    14.53  
  8 954 Henlon, Rochelle      19 C.C. Sweeting 7                   14.72  
 
Event 32  Girls 100 Meter Dash Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 11.18  1991        Carmetta Mackey, G.H.S.                     
     Carifta: C 11.90                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 3.2 
  1 482 Brooks, Jernique      17 Government High        12.54      12.32    10  
  2 1115 Johnson, Rhoneisha   18 C.R. Walker 25         12.49      12.49     8  
  3 615 Melville, Maria       17 C.V. Bethel 26         12.94      12.78     6  
  4 316 Johnson, Anastacia    18 R.M. Bailey 2          12.82      12.83     5  
  5 1102 Armbrister, Diansa   17 C.R. Walker 25         13.14      12.86     4  
  6 604 Brown, Tanika         17 C.V. Bethel 26         13.37      13.13     3  
  7 868 Ferguson, Patrice     18 C.I. Gibson 16         13.41      13.38     2  
  8 334 Strachan, Alexandria  18 R.M. Bailey 2          13.64      13.69     1  
Preliminaries
  9 960 Smith, Savanah        17 C.C. Sweeting 7        13.68             
 10 414 Gould, Alexandria     17 Doris Johnson 27       13.73             
 11 682 Whyte, Bryttne        17 Government High        13.91             
 12 409 Culmer, Jonniqua      17 Doris Johnson 27       14.24             
 13 1473 McBride, Vanessa     17 Anatol Rodgers         14.53             
 14 954 Henlon, Rochelle      19 C.C. Sweeting 7        14.72             
 15 877 Rolle, Jodisha        17 C.I. Gibson 16         15.23             
 16 1474 McPhee, Jaquel       17 Anatol Rodgers         21.62             
 
Event 33  Girls 200 Meter Dash Senior (U20)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 24.46  1993        Savetheda Fynes, C.R. Walker                
     Carifta: C 24.40                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.1 
  1 1115 Johnson, Rhoneisha   18 C.R. Walker 25                    26.14Q 
  2 617 Minus, Raygene        19 C.V. Bethel 26                    26.98Q 
  3 316 Johnson, Anastacia    18 R.M. Bailey 2                     27.15q 
  4 414 Gould, Alexandria     17 Doris Johnson 27                  29.36q 
  5 1473 McBride, Vanessa     17 Anatol Rodgers                    30.01  
  6 870 Humes, Renea          18 C.I. Gibson 16                    30.89  
 -- 682 Whyte, Bryttne        17 Government High                      DQ   ran on line on 200m
 -- 960 Smith, Savanah        17 C.C. Sweeting 7                     DNS  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.1 
  1 482 Brooks, Jernique      17 Government High                   26.30Q 
  2 1102 Armbrister, Diansa   17 C.R. Walker 25                    27.76Q 
  3 959 Sands, Burdecia       19 C.C. Sweeting 7                   28.66q 
  4 329 Rodgers, Shonice      18 R.M. Bailey 2                     29.46q 
  5 409 Culmer, Jonniqua      17 Doris Johnson 27                  31.17  
  6 863 Butler, Aliyah        17 C.I. Gibson 16                    31.80  
 -- 627 Wilkinson, Cheyenne   19 C.V. Bethel 26                      DNF  
 -- 1474 McPhee, Jaquel       17 Anatol Rodgers                      DNS  
 
Event 33  Girls 200 Meter Dash Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 24.46  1993        Savetheda Fynes, C.R. Walker                
     Carifta: C 24.40                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.6 
  1 1115 Johnson, Rhoneisha   18 C.R. Walker 25         26.14      25.55    10  
  2 482 Brooks, Jernique      17 Government High        26.30      25.87     8  
  3 617 Minus, Raygene        19 C.V. Bethel 26         26.98      25.91     6  
  4 316 Johnson, Anastacia    18 R.M. Bailey 2          27.15      26.76     5  
  5 1102 Armbrister, Diansa   17 C.R. Walker 25         27.76      27.98     4  
  6 959 Sands, Burdecia       19 C.C. Sweeting 7        28.66      28.92     3  
  7 414 Gould, Alexandria     17 Doris Johnson 27       29.36      29.47     2  
  8 329 Rodgers, Shonice      18 R.M. Bailey 2          29.46      30.53     1  
Preliminaries
  9 1473 McBride, Vanessa     17 Anatol Rodgers         30.01             
 10 870 Humes, Renea          18 C.I. Gibson 16         30.89             
 11 409 Culmer, Jonniqua      17 Doris Johnson 27       31.17             
 12 863 Butler, Aliyah        17 C.I. Gibson 16         31.80             
 -- 627 Wilkinson, Cheyenne   19 C.V. Bethel 26          DNF              
 -- 682 Whyte, Bryttne        17 Government High          DQ              
 -- 960 Smith, Savanah        17 C.C. Sweeting 7         DNS              
 -- 1474 McPhee, Jaquel       17 Anatol Rodgers          DNS              
 
Event 34  Girls 400 Meter Dash Senior (U20)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 55.89  3/11/2004   Tavara Rigby, R.M. Bailey 2                 
     Carifta: C 56.50                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 627 Wilkinson, Cheyenne   19 C.V. Bethel 26                  1:02.67Q 
  2 864 Carey, Cynthera       18 C.I. Gibson 16                  1:02.75Q 
  3 959 Sands, Burdecia       19 C.C. Sweeting 7                 1:07.97q 
  4 1119 Miller, Ashontae     17 C.R. Walker 25                  1:09.80q 
  5 339 Whymns, Quitell       17 R.M. Bailey 2                   1:11.47q 
  6 1473 McBride, Vanessa     17 Anatol Rodgers                  1:13.09  
  7 426 Smith, Christine      17 Doris Johnson 27                1:17.57  
 -- 681 Wells, Ellisandrea    17 Government High                     DNF  
Heat  2 Preliminaries
  1 1115 Johnson, Rhoneisha   18 C.R. Walker 25                  1:02.54Q 
  2 617 Minus, Raygene        19 C.V. Bethel 26                  1:03.43Q 
  3 316 Johnson, Anastacia    18 R.M. Bailey 2                   1:06.51q 
  4 870 Humes, Renea          18 C.I. Gibson 16                  1:14.65  
  5 671 Pratt, Nekayla        18 Government High                 1:17.61  
  6 1475 Musgrove, Timika     17 Anatol Rodgers                  1:20.75  
  7 418 Johnson, Odessa       17 Doris Johnson 27                1:22.14  
 -- 950 David, Johnique       17 C.C. Sweeting 7                     DNS  
 
Event 34  Girls 400 Meter Dash Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 55.89  3/11/2004   Tavara Rigby, R.M. Bailey 2                 
     Carifta: C 56.50                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 617 Minus, Raygene        19 C.V. Bethel 26       1:03.43    1:00.63    10  
  2 1115 Johnson, Rhoneisha   18 C.R. Walker 25       1:02.54    1:00.83     8  
  3 627 Wilkinson, Cheyenne   19 C.V. Bethel 26       1:02.67    1:02.56     6  
  4 864 Carey, Cynthera       18 C.I. Gibson 16       1:02.75    1:02.75     5  
  5 316 Johnson, Anastacia    18 R.M. Bailey 2        1:06.51    1:09.92     4  
  6 1119 Miller, Ashontae     17 C.R. Walker 25       1:09.80    1:10.55     3  
  7 339 Whymns, Quitell       17 R.M. Bailey 2        1:11.47    1:15.20     2  
 -- 959 Sands, Burdecia       19 C.C. Sweeting 7      1:07.97        DNS  
Preliminaries
  9 1473 McBride, Vanessa     17 Anatol Rodgers       1:13.09             
 10 870 Humes, Renea          18 C.I. Gibson 16       1:14.65             
 11 426 Smith, Christine      17 Doris Johnson 27     1:17.57             
 12 671 Pratt, Nekayla        18 Government High      1:17.61             
 13 1475 Musgrove, Timika     17 Anatol Rodgers       1:20.75             
 14 418 Johnson, Odessa       17 Doris Johnson 27     1:22.14             
 -- 681 Wells, Ellisandrea    17 Government High         DNF              
 -- 950 David, Johnique       17 C.C. Sweeting 7         DNS              
 
Event 35  Girls 800 Meter Run Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 2:21.62  1992        Latoya Bain, C.C. Sweeting                
     Carifta: C 2:15.90                                                        
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 1136 Wood, Ashley         17 C.R. Walker 25                  2:34.92    10  
  2 864 Carey, Cynthera       18 C.I. Gibson 16                  2:42.05     8  
  3 604 Brown, Tanika         17 C.V. Bethel 26                  2:44.35     6  
  4 1116 McIntosh, Barinique  17 C.R. Walker 25                  2:45.57     5  
  5 629 Woodside, Jessica     17 C.V. Bethel 26                  2:58.36     4  
  6 1476 Nonard, Dahene       18 Anatol Rodgers                  3:02.00     3  
  7 426 Smith, Christine      17 Doris Johnson 27                3:02.21     2  
  8 872 Miller, Kevindina     17 C.I. Gibson 16                  3:08.87     1  
  9 340 Whyte, Shakera        19 R.M. Bailey 2                   3:28.31  
 10 415 Hanna, Hellen         18 Doris Johnson 27                3:39.92  
 -- 484 Ferguson, Marcia      17 Government High                     DNS  
 -- 962 Strachan, Paulette    19 C.C. Sweeting 7                     DNS  
 -- 498 Metellus, Anishka     17 Government High                     DNS  
 -- 324 Pennerman, Marcia        R.M. Bailey 2                       DNS  
 -- 1477 Penn, Lavonya        17 Anatol Rodgers                      DNS  
 -- 950 David, Johnique       17 C.C. Sweeting 7                     DNS  
 
Event 36  Girls 1500 Meter Run Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 5:07.66  1992        Latoya Bain, C.C. Sweeting                
     Carifta: C 4:58.50                                                        
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 950 David, Johnique       17 C.C. Sweeting 7                 5:44.19    10  
  2 1116 McIntosh, Barinique  17 C.R. Walker 25                  5:45.25     8  
  3 1136 Wood, Ashley         17 C.R. Walker 25                  6:06.17     6  
  4 624 Thompson, Seantra     17 C.V. Bethel 26                  6:13.72     5  
  5 1476 Nonard, Dahene       18 Anatol Rodgers                  6:39.48     4  
  6 962 Strachan, Paulette    19 C.C. Sweeting 7                 6:44.28     3  
  7 484 Ferguson, Marcia      17 Government High                 6:57.35     2  
  8 325 Phillips, Denise      18 R.M. Bailey 2                   7:03.14     1  
  9 324 Pennerman, Marcia        R.M. Bailey 2                   7:06.01  
 10 1465 Brown, Savannah      17 Anatol Rodgers                  7:51.62  
 11 866 Dieuveil, Salie       17 C.I. Gibson 16                  7:57.44  
 12 410 Dameus, Anne          18 Doris Johnson 27                8:00.23  
 13 878 Williams, Danisha     18 C.I. Gibson 16                  8:02.39  
 14 415 Hanna, Hellen         18 Doris Johnson 27                8:03.37  
 -- 498 Metellus, Anishka     17 Government High                     DNS  
 -- 629 Woodside, Jessica     17 C.V. Bethel 26                      DNS  
 
Event 37  Girls 3000 Meter Run Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 11:15.74  1991        Lucille Guerrier, C.I. Gibson            
     Carifta: C 10:50.50                                                       
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 1116 McIntosh, Barinique  17 C.R. Walker 25                 12:43.56    10  
  2 950 David, Johnique       17 C.C. Sweeting 7                12:59.56     8  
  3 624 Thompson, Seantra     17 C.V. Bethel 26                 13:53.66     6  
  4 1476 Nonard, Dahene       18 Anatol Rodgers                 14:30.90     5  
  5 307 Crowl, Shavonia       16 R.M. Bailey 2                  15:30.53     4  
  6 878 Williams, Danisha     18 C.I. Gibson 16                 15:32.87     3  
  7 1471 Forest, Gerline      18 Anatol Rodgers                 16:01.81     2  
  8 325 Phillips, Denise      18 R.M. Bailey 2                  16:40.46     1  
  9 866 Dieuveil, Salie       17 C.I. Gibson 16                 17:50.50  
 -- 1124 Pierre, Carline      19 C.R. Walker 25                       DQ  
 -- 623 Sawyer, Shantique     17 C.V. Bethel 26                      DNS  
 -- 962 Strachan, Paulette    19 C.C. Sweeting 7                     DNS  
 
Event 38  Girls 100 Meter Hurdles (2'9") Senior (U20)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 15.00  1993        Nikita Sears, C.I. Gibson                   
     Carifta: C 14.42                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 1.7 
  1 1122 Mortimer, Vashti     17 C.R. Walker 25                    16.84Q 
  2 613 Lockhart, Iesha       17 C.V. Bethel 26                    17.25Q 
  3 959 Sands, Burdecia       19 C.C. Sweeting 7                   19.31q 
  4 864 Carey, Cynthera       18 C.I. Gibson 16                    20.67q 
  5 403 Bethune, Sheashli     18 Doris Johnson 27                  20.75  
  6 676 Strachan, Akia        18 Government High                   21.98  
  7 317 McIntosh, Kadeisha    17 R.M. Bailey 2                     22.12  
  8 1463 Bowleg, Andrea       18 Anatol Rodgers                    24.38  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 3.3 
  1 1474 McPhee, Jaquel       17 Anatol Rodgers                    18.09Q 
  2 611 Hepburn, Raven        17 C.V. Bethel 26                    19.17Q 
  3 1120 Moncur, Lindesha     17 C.R. Walker 25                    19.84q 
  4 954 Henlon, Rochelle      19 C.C. Sweeting 7                   20.61q 
  5 334 Strachan, Alexandria  18 R.M. Bailey 2                     20.74  
  6 405 Blaise, Natasha       17 Doris Johnson 27                  22.24  
  7 863 Butler, Aliyah        17 C.I. Gibson 16                    22.28  
 -- 671 Pratt, Nekayla        18 Government High                     DNS  
 
Event 38  Girls 100 Meter Hurdles (2'9") Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 15.00  1993        Nikita Sears, C.I. Gibson                   
     Carifta: C 14.42                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.4 
  1 1122 Mortimer, Vashti     17 C.R. Walker 25         16.84      16.75    10  
  2 613 Lockhart, Iesha       17 C.V. Bethel 26         17.25      17.30     8  
  3 1474 McPhee, Jaquel       17 Anatol Rodgers         18.09      18.39     6  
  4 959 Sands, Burdecia       19 C.C. Sweeting 7        19.31      19.28     5  
  5 611 Hepburn, Raven        17 C.V. Bethel 26         19.17      19.33     4  
  6 954 Henlon, Rochelle      19 C.C. Sweeting 7        20.61      20.11     3  
  7 864 Carey, Cynthera       18 C.I. Gibson 16         20.67      20.25     2  
  8 1120 Moncur, Lindesha     17 C.R. Walker 25         19.84      20.59     1  
Preliminaries
  9 334 Strachan, Alexandria  18 R.M. Bailey 2          20.74             
 10 403 Bethune, Sheashli     18 Doris Johnson 27       20.75             
 11 676 Strachan, Akia        18 Government High        21.98             
 12 317 McIntosh, Kadeisha    17 R.M. Bailey 2          22.12             
 13 405 Blaise, Natasha       17 Doris Johnson 27       22.24             
 14 863 Butler, Aliyah        17 C.I. Gibson 16         22.28             
 15 1463 Bowleg, Andrea       18 Anatol Rodgers         24.38             
 -- 671 Pratt, Nekayla        18 Government High         DNS              
 
Event 39  Girls 400 Meter Hurdles (2'6") Senior (U20)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 1:03.58  1993        Shermaine McKenzie, C.R. Walker           
     Carifta: C 1:02.00                                                        
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 947 Camelis, Catherine    17 C.C. Sweeting 7                 2:00.00Q 
  1 317 McIntosh, Kadeisha    17 R.M. Bailey 2                   2:00.00Q 
  1 613 Lockhart, Iesha       17 C.V. Bethel 26                  2:00.00Q 
 -- 1477 Penn, Lavonya        17 Anatol Rodgers                      DNS  
 -- 1121 Morris, Allanya      18 C.R. Walker 25                      DNS  
Heat  2 Preliminaries
  1 676 Strachan, Akia        18 Government High                 2:00.00Q 
  1 954 Henlon, Rochelle      19 C.C. Sweeting 7                 2:00.00Q 
  1 1122 Mortimer, Vashti     17 C.R. Walker 25                  2:00.00Q 
  1 611 Hepburn, Raven        17 C.V. Bethel 26                  2:00.00Q 
 -- 1474 McPhee, Jaquel       17 Anatol Rodgers                      DNS  
 -- 339 Whymns, Quitell       17 R.M. Bailey 2                       DNS  
 
Event 39  Girls 400 Meter Hurdles (2'6") Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 1:03.58  1993        Shermaine McKenzie, C.R. Walker           
     Carifta: C 1:02.00                                                        
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 1122 Mortimer, Vashti     17 C.R. Walker 25       2:00.00    1:08.56    10  
  2 613 Lockhart, Iesha       17 C.V. Bethel 26       2:00.00    1:13.01     8  
  3 317 McIntosh, Kadeisha    17 R.M. Bailey 2        2:00.00    1:19.39     6  
  4 611 Hepburn, Raven        17 C.V. Bethel 26       2:00.00    1:24.79     5  
  5 947 Camelis, Catherine    17 C.C. Sweeting 7      2:00.00    1:30.56     4  
  6 954 Henlon, Rochelle      19 C.C. Sweeting 7      2:00.00    1:36.42     3  
 -- 676 Strachan, Akia        18 Government High      2:00.00         DQ  
Preliminaries
 -- 339 Whymns, Quitell       17 R.M. Bailey 2           DNS              
 -- 1121 Morris, Allanya      18 C.R. Walker 25          DNS              
 -- 1474 McPhee, Jaquel       17 Anatol Rodgers          DNS              
 -- 1477 Penn, Lavonya        17 Anatol Rodgers          DNS              
 
Event 40  Girls 4x100 Meter Relay Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 48.67  3/11/2004   R. M. Bailey (2) Pacers, R.M. Bailey 2      
                       T RIGBY, T RIGBY, D LAING, T FERGUSON             
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 C. V. Bethel (26) Stingrays                                    50.91    20  
     1) Minus, Raygene 19               2) Melville, Maria 17             
     3) Lockhart, Iesha 17              4) Wilkinson, Cheyenne 19         
  2 C. R. Walker (25) Knights                           11.08      51.42    16  
     1) Faulkner, Fredia 17             2) Armbrister, Diansa 17          
     3) Mortimer, Vashti 17             4) Johnson, Rhoneisha 18          
  3 R. M. Bailey (2) Pacers                                        54.23    12  
     1) Rodgers, Shonice 18             2) Strachan, Alexandria 18        
     3) Whymns, Quitell 17              4) Johnson, Anastacia 18          
  4 C. I. Gibson (16) Rattlers                                     54.64    10  
     1) Carey, Cynthera 18              2) Ferguson, Patrice 18           
     3) Humes, Renea 18                 4) Butler, Aliyah 17              
  5 Government High School (3) Mag                                 54.73     8  
     1) Pratt, Nekayla 18               2) Brooks, Jernique 17            
     3) Francis, Ambanica 17            4) Whyte, Bryttne 17              
  6 C. C. Sweeting (7) Cobras                                      55.66     6  
     1) David, Johnique 17              2) Sands, Burdecia 19             
     3) St.Brave, Carolyn 17            4) Smith, Savanah 17              
  7 Anatol Rodgers High School                                     56.13     4  
     1) Saunders, Anesea 17             2) McPhee, Jaquel 17              
     3) Delorria, Gabriel 18            4) McBride, Vanessa 17            
 -- Doris Johnson (27) Marlins                                        DQ   rec'd baton after fi
     1) Gould, Alexandria 17            2) Bethune, Sheashli 18           
     3) Culmer, Jonniqua 17             4) Thompson, Zaria 17             
 
Event 41  Girls 4x400 Meter Relay Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 3:56.42  3/12/2004   R. M. Bailey (2) Pacers, R.M. Bailey 2    
                         T RIGBY, A VILLANCEAU, T RIGBY, D LAING           
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 C. R. Walker (25) Knights                                    4:18.55    20  
     1) Mortimer, Vashti 17             2) Wood, Ashley 17                
     3) Armbrister, Diansa 17           4) Johnson, Rhoneisha 18          
  2 C. V. Bethel (26) Stingrays                                  4:31.30    16  
     1) Melville, Maria 17              2) Minus, Raygene 19              
     3) Lockhart, Iesha 17              4) Brown, Tanika 17               
  3 C. I. Gibson (16) Rattlers                                   4:38.70    12  
     1) Carey, Cynthera 18              2) Ferguson, Patrice 18           
     3) Humes, Renea 18                 4) Miller, Kevindina 17           
  4 C. C. Sweeting (7) Cobras                                    4:47.22    10  
     1) Strachan, Paulette 19           2) Henlon, Rochelle 19            
     3) Sands, Burdecia 19              4) Smith, Savanah 17              
  5 Government High School (3) Mag                               4:49.25     8  
     1) Pratt, Nekayla 18               2) Brooks, Jernique 17            
     3) Sargent, Danae 18               4) Francis, Ambanica 17           
  6 R. M. Bailey (2) Pacers                                      4:50.42     6  
     1) Whymns, Quitell 17              2) Phillips, Denise 18            
     3) McIntosh, Kadeisha 17           4) Johnson, Anastacia 18          
  7 Anatol Rodgers High School                                   5:09.20     4  
     1) McBride, Vanessa 17             2) Saunders, Anesea 17            
     3) Forest, Gerline 18              4) Musgrove, Timika 17            
  8 Doris Johnson (27) Marlins                                   5:28.55     2  
     1) Gould, Alexandria 17            2) Culmer, Jonniqua 17            
     3) Johnson, Odessa 17              4) Smith, Christine 17            
 
Event 42  Girls Long Jump Senior (U20)
===============================================================================================
GSSSA Record: * 5.74m  1993        Abigail Ferguson, L.W. Young                
     Carifta: C 5.65m                                                          
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
Flight  1 Finals
  1 868 Ferguson, Patrice     18 C.I. Gibson 16                    4.47m   0.6  14-08.00   10  
     4.02m(0.1) 4.47m(0.6) 3.75m(-2.7) 4.15m(-1.4)       
  2 616 Miller, Angel         18 C.V. Bethel 26                    4.44m   1.6  14-07.00    8  
     4.33m(0.2) 4.44m(1.6) 4.25m(-0.8) 4.12m(-2.5)      
  3 626 Tilme, Monisha        17 C.V. Bethel 26                    4.32m  -0.2  14-02.25    6  
     FOUL      3.92m(0.5) 4.32m(-0.2) 4.18m(-0.1)       
  4 1121 Morris, Allanya      18 C.R. Walker 25                    4.25m   NWI  13-11.50    5  
     3.69m(-1.6) 3.83m(0.6) 3.86m(-1.3) 4.25m(-0.0)       
  5 959 Sands, Burdecia       19 C.C. Sweeting 7                   4.09m  -0.1  13-05.00    4  
     3.85m(-0.1) 4.09m(-0.1) FOUL      FOUL            
  6 1125 Pritchard, Alexandr     C.R. Walker 25                    4.06m  -0.6  13-04.00    3  
     3.95m(-0.2) 3.81m(-0.5) 4.06m(-0.6) 3.51m(-0.1)       
  7 966 Williams, Petra       17 C.C. Sweeting 7                   4.05m  -2.4  13-03.50    2  
     3.92m(0.8) 3.86m(+0.0) 4.05m(-2.4) 3.69m(-0.6)       
  8 334 Strachan, Alexandria  18 R.M. Bailey 2                     4.01m  -0.6  13-02.00    1  
     4.01m(-0.6) 3.97m(0.8) 3.61m(-0.3) 3.68m(-0.4)       
  9 328 Rhone, Shashica       19 R.M. Bailey 2                     4.00m  -0.8  13-01.50 
     FOUL      3.62m(-0.0) 3.93m(0.2) 4.00m(-0.8)       
 10 418 Johnson, Odessa       17 Doris Johnson 27                  3.85m  -0.9  12-07.75 
     FOUL      3.18m(0.8) 3.85m(-0.9) 3.35m(0.1)       
 11 402 Bethel, Bennique      18 Doris Johnson 27                  3.81m   1.3  12-06.00 
     0.02m(NWI) 3.81m(1.3) 3.41m(-0.4) FOUL            
 12 495 McKenzie, Marcae      17 Government High                   3.77m  -0.9  12-04.50 
     3.26m(0.3) 3.77m(-0.9) FOUL      3.16m(0.1)        
 13 673 Sargent, Danae        18 Government High                   3.65m  -0.4  11-11.75 
     FOUL      3.38m(0.6) 3.16m(-0.3) 3.65m(-0.4)       
 14 877 Rolle, Jodisha        17 C.I. Gibson 16                    3.49m   0.1  11-05.50 
     3.49m(0.1) 3.10m(0.7) FOUL      3.48m(-0.9)       
 -- 1463 Bowleg, Andrea       18 Anatol Rodgers                      DNS   NWI           
 -- 1469 Delorria, Gabriel    18 Anatol Rodgers                      DNS   NWI           
 
Event 43  Girls Triple Jump Senior (U20)
===============================================================================================
GSSSA Record: * 11.76m  3/5/2009    Tamika Bain, C.V. Bethel 26                
     Carifta: C 11.75m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 868 Ferguson, Patrice     18 C.I. Gibson 16                   10.24m   3.1  33-07.25   10  
     10.24m(3.1) 10.03m(0.9) 10.09m(2.6) FOUL            
  2 616 Miller, Angel         18 C.V. Bethel 26                    9.85m   2.4  32-03.75    8  
     9.36m(1.8) 9.80m(5.1) 9.45m(2.5) 9.85m(2.4)       
  3 1121 Morris, Allanya      18 C.R. Walker 25                    9.53m   1.4  31-03.25    6  
     9.28m(1.9) 9.53m(1.4) 9.48m(0.8) 9.30m(2.9)       
  4 872 Miller, Kevindina     17 C.I. Gibson 16                    9.28m   1.7  30-05.50    5  
     FOUL      FOUL      9.28m(1.7) FOUL            
  5 1125 Pritchard, Alexandr     C.R. Walker 25                    9.11m   2.9  29-10.75    4  
     FOUL      FOUL      9.11m(2.9) FOUL            
 -- 334 Strachan, Alexandria  18 R.M. Bailey 2                      FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL            
 -- 338 Thompson, Tamicka     17 R.M. Bailey 2                      FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL            
 
Event 44  Girls High Jump (4'3") Senior (U20)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 1.67m  1993        Jill Eneas, C.C. Sweeting                   
     Carifta: C 1.69m                                                          
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 616 Miller, Angel         18 C.V. Bethel 26                    1.44m    4-08.75   10  
     1.29 1.34 1.39 1.44 1.49 
        O    O    O    O  XXX 
  2 625 Tilme, Monical        17 C.V. Bethel 26                    1.39m    4-06.75    8  
     1.29 1.34 1.39 1.44 
        O    O    O  XXX 
  3 872 Miller, Kevindina     17 C.I. Gibson 16                    1.34m    4-04.75    6  
     1.29 1.34 1.39 
       XO    O  XXX 
 -- 310 Dean, Kylisa          17 R.M. Bailey 2                        NH            
     1.29 
      XXX 
 -- 401 Anderson, Anissa      17 Doris Johnson 27                     NH            
     1.29 
      XXX 
 -- 1474 McPhee, Jaquel       17 Anatol Rodgers                       NH            
     1.29 1.34 
        P  XXX 
 -- 863 Butler, Aliyah        17 C.I. Gibson 16                       NH            
     1.29 
      XXX 
 -- 495 McKenzie, Marcae      17 Government High                      NH            
     1.29 
      XXX 
 -- 403 Bethune, Sheashli     18 Doris Johnson 27                     NH            
     1.29 
      XXX 
 -- 308 Curry, Lakeisha       17 R.M. Bailey 2                        NH            
     1.29 
      XXX 
 -- 1123 Pickstock, Keithra   16 C.R. Walker 25                       NH            
     1.29 
      XXX 
 -- 1463 Bowleg, Andrea       18 Anatol Rodgers                       NH            
     1.29 
      XXX 
 -- 959 Sands, Burdecia       19 C.C. Sweeting 7                      NH            
     1.29 1.34 
       XP   XX 
 -- 958 Rolle, Moecasa        18 C.C. Sweeting 7                     DNS            
 -- 1133 Thompson, Kendesha   16 C.R. Walker 25                      DNS            
 
Event 45  Girls Shot Put (8lbs) Senior (U20)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 13.28m  3/4/2005    Tracy Morrison, C.C. Sweeting 7            
     Carifta: C 12.30m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 616 Miller, Angel         18 C.V. Bethel 26                    9.43m   30-11.25   10  
      FOUL  FOUL  9.43m            
  2 964 Taylor, Terrannise    17 C.C. Sweeting 7                   9.37m   30-09.00    8  
      FOUL  9.37m  8.71m            
  3 322 Moxey, Jasmin         18 R.M. Bailey 2                     9.21m   30-02.75    6  
      9.21m  8.83m  8.79m            
  4 485 Ferguson, Sheriya     17 Government High                   8.90m   29-02.50    5  
      8.90m  8.22m  8.35m            
  5 480 Armbrister, Kayla     17 Government High                   8.82m   28-11.25    4  
      8.71m  8.82m  FOUL            
  6 1129 Rutherford, Kristin  19 C.R. Walker 25                    8.55m   28-00.75    3  
      FOUL  FOUL  8.55m            
  7 876 Pratt, Lashan         18 C.I. Gibson 16                    8.31m   27-03.25    2  
      FOUL  7.84m  8.31m            
  8 1127 Rolle, Nigia         17 C.R. Walker 25                    7.98m   26-02.25    1  
      6.95m  7.71m  7.98m            
  9 952 Green, Althea         17 C.C. Sweeting 7                   7.63m   25-00.50 
      7.53m  7.63m  7.26m            
 10 331 Rolle, Antaneka       18 R.M. Bailey 2                     7.61m   24-11.75 
      7.61m  7.15m  7.24m            
 11 1466 Burrows, Oralnique   17 Anatol Rodgers                    7.52m   24-08.25 
      7.52m  7.11m  6.82m            
 12 860 Antonio, Nia          18 C.I. Gibson 16                    7.18m   23-06.75 
      7.18m  FOUL  FOUL            
 13 608 Dorsett, Jermera      17 C.V. Bethel 26                    6.87m   22-06.50 
      FOUL  6.57m  6.87m            
 -- 1482 Young, Keshie        17 Anatol Rodgers                      DNS            
 -- 417 Johnson, Lakeisha     18 Doris Johnson 27                    DNS            
 -- 408 Brown, Aisha          17 Doris Johnson 27                    DNS            
 
Event 46  Girls Discus Throw (1k) Senior (U20)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 36.38m  1991        Marcia Taylor, G.H.S.                      
     Carifta: C 37.50m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 485 Ferguson, Sheriya     17 Government High                  31.51m     103-04   10  
      30.53m  FOUL  31.51m            
  2 964 Taylor, Terrannise    17 C.C. Sweeting 7                  29.24m      95-11    8  
      FOUL  29.24m  FOUL           
  3 322 Moxey, Jasmin         18 R.M. Bailey 2                    25.35m      83-02    6  
      25.35m  FOUL  FOUL            
  4 608 Dorsett, Jermera      17 C.V. Bethel 26                   22.74m      74-07    5  
      22.74m  21.98m  20.31m            
  5 420 Major, Johnell        18 Doris Johnson 27                 21.17m      69-05    4  
      FOUL  FOUL  21.17m            
  6 331 Rolle, Antaneka       18 R.M. Bailey 2                    20.24m      66-05    3  
      20.24m  15.30m  18.75m            
  7 1129 Rutherford, Kristin  19 C.R. Walker 25                   19.62m      64-04    2  
      18.52m  19.62m  19.43m            
  8 1127 Rolle, Nigia         17 C.R. Walker 25                   19.58m      64-03    1  
      17.04m  19.58m  18.06m            
  9 1482 Young, Keshie        17 Anatol Rodgers                   19.18m      62-11 
      16.98m  19.18m  FOUL           
 10 952 Green, Althea         17 C.C. Sweeting 7                  19.12m      62-09 
      FOUL  19.12m               
 11 616 Miller, Angel         18 C.V. Bethel 26                   19.09m      62-07 
      19.09m     FOUL           
 12 1466 Burrows, Oralnique   17 Anatol Rodgers                   17.90m      58-09 
      17.90m  16.32m  16.62m            
 13 401 Anderson, Anissa      17 Doris Johnson 27                 17.75m      58-03 
      15.20m  17.75m  11.20m            
 14 480 Armbrister, Kayla     17 Government High                  17.14m      56-03 
      15.25m  17.14m  15.42m            
 15 869 Gomez, Alicia         17 C.I. Gibson 16                   14.61m      47-11 
      14.61m  14.55m  14.16m            
 16 860 Antonio, Nia          18 C.I. Gibson 16                   13.62m      44-08 
      13.62m  FOUL  12.46m            
 
Event 47  Girls Javelin Throw (600gms) Senior (U20)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 39.78m  3/3/2005    Tracy Morrison, C.C. Sweeting 7            
     Carifta: C 37.25m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 952 Green, Althea         17 C.C. Sweeting 7                  28.38m      93-01   10  
      FOUL  23.87m  28.38m  FOUL       
  2 322 Moxey, Jasmin         18 R.M. Bailey 2                    26.81m      87-11    8  
      19.40m  FOUL  26.81m  25.55m       
  3 1137 Young, Luxzonicz     17 C.R. Walker 25                   24.66m      80-11    6  
      21.00m  24.66m  23.94m  16.96m       
  4 616 Miller, Angel         18 C.V. Bethel 26                   21.10m      69-03    5  
      14.80m  FOUL  FOUL  21.10m       
  5 401 Anderson, Anissa      17 Doris Johnson 27                 20.55m      67-05    4  
      16.40m  19.55m  20.55m  19.67m       
  6 331 Rolle, Antaneka       18 R.M. Bailey 2                    19.03m      62-05    3  
      19.03m  FOUL  FOUL  FOUL       
  7 869 Gomez, Alicia         17 C.I. Gibson 16                    7.84m      25-09    2  
      FOUL  FOUL  7.84m  FOUL       
 -- 1470 Dormavil, Alexandri  19 Anatol Rodgers                      DNS            
 -- 417 Johnson, Lakeisha     18 Doris Johnson 27                    DNS            
 -- 678 Taylor, Amarige       18 Government High                     DNS            
 -- 608 Dorsett, Jermera      17 C.V. Bethel 26                      DNS            
 -- 1132 Sturrup, Jireh       17 C.R. Walker 25                      DNS            
 -- 860 Antonio, Nia          18 C.I. Gibson 16                      DNS            
 -- 1466 Burrows, Oralnique   17 Anatol Rodgers                      DNS            
 -- 961 St.Brave, Carolyn     17 C.C. Sweeting 7                     DNS            
 
Event 48  Boys 100 Meter Dash Senior (U20)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 10.36  1993        Brian Babbs, S.C. McPherson                 
     Carifta: C 10.61                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.1 
  1 659 Resias, Cliff         17 C.V. Bethel 26                    10.70Q 
  2 687 Clarke, Deedro        17 Government High                   10.97Q 
  3 449 Mitchell, Phillip     17 Doris Johnson 27                  11.24q 
  4 895 Knowles, Charlton     18 C.I. Gibson 16                    11.43q 
  5 1159 Pratt, Trai          17 C.R. Walker 25                    11.47q 
  6 355 Curtis, Sheldon       17 R.M. Bailey 2                     11.49  
  7 1486 Cash, James          19 Anatol Rodgers                    11.65  
  8 992 Strachan, Dionte      18 C.C. Sweeting 7                   12.31  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.7 
  1 639 Dean, Yurick          18 C.V. Bethel 26                    11.16Q 
  2 1163 Roberts, Perry       18 C.R. Walker 25                    11.17Q 
  3 688 Coakley, Asteria      17 Government High                   11.30q 
  4 1493 Forbes, Robert       18 Anatol Rodgers                    11.75  
  5 354 Collins, Javanno      17 R.M. Bailey 2                     11.81  
  6 887 Forbes, Janairo       18 C.I. Gibson 16                    11.83  
  7 980 Lightbourne, Tristan  17 C.C. Sweeting 7                   11.98  
  8 437 Dussard, Cresy        19 Doris Johnson 27                  16.87  
 
Event 48  Boys 100 Meter Dash Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 10.36  1993        Brian Babbs, S.C. McPherson                 
     Carifta: C 10.61                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 0.6 
  1 659 Resias, Cliff         17 C.V. Bethel 26         10.70      10.68    10  
  2 687 Clarke, Deedro        17 Government High        10.97      10.86     8  
  3 1163 Roberts, Perry       18 C.R. Walker 25         11.17      10.99     6  
  4 639 Dean, Yurick          18 C.V. Bethel 26         11.16      11.01     5  
  5 449 Mitchell, Phillip     17 Doris Johnson 27       11.24      11.23     4  
  6 688 Coakley, Asteria      17 Government High        11.30      11.34     3  
  7 1159 Pratt, Trai          17 C.R. Walker 25         11.47      11.35     2  
  8 895 Knowles, Charlton     18 C.I. Gibson 16         11.43      11.47     1  
Preliminaries
  9 355 Curtis, Sheldon       17 R.M. Bailey 2          11.49             
 10 1486 Cash, James          19 Anatol Rodgers         11.65             
 11 1493 Forbes, Robert       18 Anatol Rodgers         11.75             
 12 354 Collins, Javanno      17 R.M. Bailey 2          11.81             
 13 887 Forbes, Janairo       18 C.I. Gibson 16         11.83             
 14 980 Lightbourne, Tristan  17 C.C. Sweeting 7        11.98             
 15 992 Strachan, Dionte      18 C.C. Sweeting 7        12.31             
 16 437 Dussard, Cresy        19 Doris Johnson 27       16.87             
 
Event 49  Boys 200 Meter Dash Senior (U20)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 21.26  1990        Darren Bodie, C.C. Sweeting                 
     Carifta: C 21.48                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.7 
  1 659 Resias, Cliff         17 C.V. Bethel 26                    22.63Q 
  2 433 Cartwright, Janeko    17 Doris Johnson 27                  22.66Q  ran on 200m line ben
  3 1146 Darling, Krisdon     18 C.R. Walker 25                    22.91q 
  4 1493 Forbes, Robert       18 Anatol Rodgers                    24.52  
  5 992 Strachan, Dionte      18 C.C. Sweeting 7                   24.88  
 -- 895 Knowles, Charlton     18 C.I. Gibson 16                       DQ   ran on 200m bend
 -- 354 Collins, Javanno      17 R.M. Bailey 2                       DNS  
Heat  2 Preliminaries   Wind: +0.0
  1 639 Dean, Yurick          18 C.V. Bethel 26                    22.16Q 
  2 687 Clarke, Deedro        17 Government High                   22.50Q 
  3 1163 Roberts, Perry       18 C.R. Walker 25                    22.59q 
  4 129 Miller, Nathan           Government High                   22.70q 
  5 440 Gibson, Adrian        18 Doris Johnson 27                  22.73q 
  6 896 Pierre, Kelson        18 C.I. Gibson 16                    23.16  
 -- 346 Bastian, Lashad       18 R.M. Bailey 2                       DNS  
 -- 993 Stubbs, Joshua        18 C.C. Sweeting 7                     DNS  
 
Event 49  Boys 200 Meter Dash Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 21.26  1990        Darren Bodie, C.C. Sweeting                 
     Carifta: C 21.48                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.2 
  1 659 Resias, Cliff         17 C.V. Bethel 26         22.63      21.59    10  
  2 639 Dean, Yurick          18 C.V. Bethel 26         22.16      21.61     8  
  3 433 Cartwright, Janeko    17 Doris Johnson 27       22.66      21.85     6  
  4 129 Miller, Nathan           Government High        22.70      22.17     5  
  5 440 Gibson, Adrian        18 Doris Johnson 27       22.73      22.52     4  
  6 1163 Roberts, Perry       18 C.R. Walker 25         22.59      22.58     3  
  7 1146 Darling, Krisdon     18 C.R. Walker 25         22.91      23.17     2  
 -- 687 Clarke, Deedro        17 Government High        22.50        DNS  
Preliminaries
  9 896 Pierre, Kelson        18 C.I. Gibson 16         23.16             
 10 1493 Forbes, Robert       18 Anatol Rodgers         24.52             
 11 992 Strachan, Dionte      18 C.C. Sweeting 7        24.88             
 -- 895 Knowles, Charlton     18 C.I. Gibson 16           DQ              
 -- 993 Stubbs, Joshua        18 C.C. Sweeting 7         DNS              
 -- 346 Bastian, Lashad       18 R.M. Bailey 2           DNS              
 -- 354 Collins, Javanno      17 R.M. Bailey 2           DNS              
 
Event 50  Boys 400 Meter Dash Senior (U20)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 47.88  1996        Avard Moncur, S.C. McPherson                
     Carifta: C 48.25                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 433 Cartwright, Janeko    17 Doris Johnson 27                  49.91Q 
  2 896 Pierre, Kelson        18 C.I. Gibson 16                    50.96Q 
  3 993 Stubbs, Joshua        18 C.C. Sweeting 7                   50.97q 
  4 1162 Roberts, Joseph      19 C.R. Walker 25                    52.51  
  5 657 Penn, Adam            19 C.V. Bethel 26                    53.98  
  6 346 Bastian, Lashad       18 R.M. Bailey 2                     54.17  
  7 685 Bodie, Isreal         17 Government High                   55.78  
  8 1486 Cash, James          19 Anatol Rodgers                    59.12  
Heat  2 Preliminaries
  1 129 Miller, Nathan           Government High                   51.25Q 
  2 639 Dean, Yurick          18 C.V. Bethel 26                    51.36Q 
  3 440 Gibson, Adrian        18 Doris Johnson 27                  51.71q 
  4 969 Bain, Shaquille       18 C.C. Sweeting 7                   51.86q 
  5 891 Jemison, Julio        19 C.I. Gibson 16                    51.87q 
  6 1164 Rolle, Oral          18 C.R. Walker 25                    52.35  
  7 354 Collins, Javanno      17 R.M. Bailey 2                     57.14  
  8 1490 Davis, Michael       18 Anatol Rodgers                  1:06.42  
 
Event 50  Boys 400 Meter Dash Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 47.88  1996        Avard Moncur, S.C. McPherson                
     Carifta: C 48.25                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 433 Cartwright, Janeko    17 Doris Johnson 27       49.91      50.64    10  
  2 891 Jemison, Julio        19 C.I. Gibson 16         51.87      50.97     8  
  3 896 Pierre, Kelson        18 C.I. Gibson 16         50.96      51.06     6  
  4 993 Stubbs, Joshua        18 C.C. Sweeting 7        50.97      51.42     5  
  5 969 Bain, Shaquille       18 C.C. Sweeting 7        51.86      51.43     4  
  6 440 Gibson, Adrian        18 Doris Johnson 27       51.71      51.44     3  
 -- 639 Dean, Yurick          18 C.V. Bethel 26         51.36         FS  
 -- 129 Miller, Nathan           Government High        51.25        DNS  
Preliminaries
  9 1164 Rolle, Oral          18 C.R. Walker 25         52.35             
 10 1162 Roberts, Joseph      19 C.R. Walker 25         52.51             
 11 657 Penn, Adam            19 C.V. Bethel 26         53.98             
 12 346 Bastian, Lashad       18 R.M. Bailey 2          54.17             
 13 685 Bodie, Isreal         17 Government High        55.78             
 14 354 Collins, Javanno      17 R.M. Bailey 2          57.14             
 15 1486 Cash, James          19 Anatol Rodgers         59.12             
 16 1490 Davis, Michael       18 Anatol Rodgers       1:06.42             
 
Event 51  Boys 800 Meter Run Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 1:57.02  1993        Denver Gaitor, S.C. McPherson             
     Carifta: C 1:55.00                                                        
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 458 Russell, Claudius     17 Doris Johnson 27                2:01.64    10  
  2 1173 Williamson, Dennis   18 C.R. Walker 25                  2:03.83     8  
  3 1153 Knowles, Zelmon      18 C.R. Walker 25                  2:03.96     6  
  4 969 Bain, Shaquille       18 C.C. Sweeting 7                 2:04.05     5  
  5 630 Balfour, Jamal           C.V. Bethel 26                  2:17.43     4  
  6 970 Cash, Andrew          19 C.C. Sweeting 7                 2:19.75     3  
  7 631 Bethel, Brandon       18 C.V. Bethel 26                  2:20.73     2  
  8 372 Newton, Phillip       18 R.M. Bailey 2                   2:21.11     1  
  9 1183 Wallace, Lee         17 Anatol Rodgers                  2:22.27  
 10 1188 Rolle, Travis        18 C.I. Gibson 16                  2:27.49  
 11 899 Rolle, Antonio        18 C.I. Gibson 16                  2:28.13  
 12 370 Minns, Thomas         17 R.M. Bailey 2                   2:29.20  
 13 683 Bain, Kyle            17 Government High                 2:34.32  
 14 1484 Brennen, Deron       18 Anatol Rodgers                  2:36.39  
 15 457 Rolle, Donavon        18 Doris Johnson 27                3:07.27  
 -- 694 James, Vill           17 Government High                     DNF  
 
Event 52  Boys 1500 Meter Run Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 4:09.66  1993        David Ferguson, S.C. McPherson            
     Carifta: C 4:09.70                                                        
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 458 Russell, Claudius     17 Doris Johnson 27                4:28.04    10  
  2 356 Darling, Cimeleo      17 R.M. Bailey 2                   4:29.53     8  
  3 644 Hinsey, Deriko        17 C.V. Bethel 26                  4:37.23     6  
  4 376 Pyfrom, Eric          19 R.M. Bailey 2                   4:37.51     5  
  5 1173 Williamson, Dennis   18 C.R. Walker 25                  4:42.12     4  
  6 654 Moncur, Samuel        17 C.V. Bethel 26                  4:50.99     3  
  7 1153 Knowles, Zelmon      18 C.R. Walker 25                  4:55.19     2  
  8 1188 Rolle, Travis        18 C.I. Gibson 16                  5:06.96     1  
  9 130 Munroe, Brentwood     17 Government High                 5:12.68  
 10 880 Adderley, Rohaan      18 C.I. Gibson 16                  5:13.64  
 11 970 Cash, Andrew          19 C.C. Sweeting 7                 5:17.68  
 12 133 Nordelus, Anfrenee    17 Government High                 5:25.05  
 13 439 Francis, Henry        18 Doris Johnson 27                5:25.65  
 14 994 Stubbs, Vernal        18 C.C. Sweeting 7                 5:54.88  
 -- 1498 Hutchinson, Alejand  18 Anatol Rodgers                      DNS  
 -- 1180 Storr, Sammy         18 Anatol Rodgers                      DNS  
 
Event 53  Boys 5000 Meter Run Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 16:16.55  1993        David Ferguson, S.C. McPherson           
     Carifta: C 16:25.00                                                       
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 356 Darling, Cimeleo      17 R.M. Bailey 2                  17:50.07    10  
  2 644 Hinsey, Deriko        17 C.V. Bethel 26                 18:05.11     8  
  3 654 Moncur, Samuel        17 C.V. Bethel 26                 18:11.57     6  
  4 1173 Williamson, Dennis   18 C.R. Walker 25                 18:27.29     5  
  5 368 McKenzie, Tario       18 R.M. Bailey 2                  19:30.29     4  
  6 1170 Valcourt, Evenor     19 C.R. Walker 25                 19:30.86     3  
  7 450 Murphy, Kristoff      18 Doris Johnson 27               19:42.67     2  
  8 439 Francis, Henry        18 Doris Johnson 27               19:57.80     1  
  9 994 Stubbs, Vernal        18 C.C. Sweeting 7                19:58.11  
 10 983 Miller, Alvano        18 C.C. Sweeting 7                20:05.48  
 11 1180 Storr, Sammy         18 Anatol Rodgers                 20:11.32  
 12 883 Beauchamp, Beneby     19 C.I. Gibson 16                 20:28.11  
 13 1178 Saint Fluer, Nick    18 Anatol Rodgers                 20:43.11  
 14 879 Adderley, Mitchell    18 C.I. Gibson 16                 21:20.49  
 -- 150 Pennerman, Retheo     19 Government High                     DNS  
 -- 694 James, Vill           17 Government High                     DNS  
 
Event 55  Boys 110 Meter Hurdles (3"6") Senior (U20)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 14.87  2/14/2008   Jason Williams, C.V. Bethel 26              
     Carifta: C 14.22                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.6 
  1 993 Stubbs, Joshua        18 C.C. Sweeting 7                 * 14.49Q 
  2 435 Davis, Eric           17 Doris Johnson 27                  15.72Q 
  3 128 McPhee, Alfred        18 Government High                   15.74q 
  4 1146 Darling, Krisdon     18 C.R. Walker 25                    16.40q 
  5 634 Brown, Steffon        17 C.V. Bethel 26                    17.12q 
  6 1177 Rolle, Niquann       18 Anatol Rodgers                    17.68  
  7 885 Burrows, Keith        18 C.I. Gibson 16                    17.87  
  8 369 Minnis, Bertrum       17 R.M. Bailey 2                     19.68  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.1 
  1 1171 Wallace, Henry       17 C.R. Walker 25                    15.58Q 
  2 453 Pratt, Shontoin       17 Doris Johnson 27                  15.71Q 
  3 345 Barry, Tre            17 R.M. Bailey 2                     15.91q 
  4 970 Cash, Andrew          19 C.C. Sweeting 7                   17.15  
  5 1174 King, Shaquille      18 Anatol Rodgers                    17.28  
  6 899 Rolle, Antonio        18 C.I. Gibson 16                    17.58  
 -- 650 Major, Clarence       18 C.V. Bethel 26                       FS  
 -- 467 Knowles, Dashawn      17 Government High                     DNS  
 
Event 55  Boys 110 Meter Hurdles (3"6") Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 14.87  2/14/2008   Jason Williams, C.V. Bethel 26              
     Carifta: C 14.22                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.6 
  1 453 Pratt, Shontoin       17 Doris Johnson 27       15.71      15.79    10  
  2 128 McPhee, Alfred        18 Government High        15.74      15.92     8  
  3 435 Davis, Eric           17 Doris Johnson 27       15.72      16.18     6  
  4 1146 Darling, Krisdon     18 C.R. Walker 25         16.40      16.49     5  
  5 345 Barry, Tre            17 R.M. Bailey 2          15.91      16.67     4  
  6 634 Brown, Steffon        17 C.V. Bethel 26         17.12      19.42     3  
  7 1171 Wallace, Henry       17 C.R. Walker 25         15.58      19.55     2  
 -- 993 Stubbs, Joshua        18 C.C. Sweeting 7        14.49         FS  
Preliminaries
  9 970 Cash, Andrew          19 C.C. Sweeting 7        17.15             
 10 1174 King, Shaquille      18 Anatol Rodgers         17.28             
 11 899 Rolle, Antonio        18 C.I. Gibson 16         17.58             
 12 1177 Rolle, Niquann       18 Anatol Rodgers         17.68             
 13 885 Burrows, Keith        18 C.I. Gibson 16         17.87             
 14 369 Minnis, Bertrum       17 R.M. Bailey 2          19.68             
 -- 650 Major, Clarence       18 C.V. Bethel 26           FS              
 -- 467 Knowles, Dashawn      17 Government High         DNS              
 
Event 56  Boys 400 Meter Hurdles (2'9") Senior (U20)
=========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
GSSSA Record: * 55.36  3/12/2004   Kayuese Burrows, C.C. Sweeting 7            
     Carifta: C 54.84                                                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 969 Bain, Shaquille       18 C.C. Sweeting 7                 1:00.93Q 
  2 442 Gibson, Kenton        18 Doris Johnson 27                1:02.21Q 
  3 1143 Comarcho, Brendon    17 C.R. Walker 25                  1:02.22q 
  4 634 Brown, Steffon        17 C.V. Bethel 26                  1:02.37q 
  5 885 Burrows, Keith        18 C.I. Gibson 16                  1:04.85  
 -- 685 Bodie, Isreal         17 Government High                     DNF  
 -- 1174 King, Shaquille      18 Anatol Rodgers                      DNS  
 -- 347 Bastian, Lashon       19 R.M. Bailey 2                       DNS  
Heat  2 Preliminaries
  1 993 Stubbs, Joshua        18 C.C. Sweeting 7                 C 54.77Q 
  2 435 Davis, Eric           17 Doris Johnson 27                1:00.32Q 
  3 1162 Roberts, Joseph      19 C.R. Walker 25                  1:01.26q 
  4 891 Jemison, Julio        19 C.I. Gibson 16                  1:01.44q 
  5 161 Valcin, Franky        18 Government High                 1:02.69  
 -- 636 Carter, Chino         19 C.V. Bethel 26                      DNS  
 -- 1490 Davis, Michael       18 Anatol Rodgers                      DNS  
 -- 369 Minnis, Bertrum       17 R.M. Bailey 2                       DNS  
 
Event 56  Boys 400 Meter Hurdles (2'9") Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 55.36  3/12/2004   Kayuese Burrows, C.C. Sweeting 7            
     Carifta: C 54.84                                                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 993 Stubbs, Joshua        18 C.C. Sweeting 7        54.77      55.72    10  
  2 435 Davis, Eric           17 Doris Johnson 27     1:00.32      58.75     8  
  3 969 Bain, Shaquille       18 C.C. Sweeting 7      1:00.93      58.91     6  
  4 891 Jemison, Julio        19 C.I. Gibson 16       1:01.44    1:00.03     5  
  5 1162 Roberts, Joseph      19 C.R. Walker 25       1:01.26    1:02.66     4  
  6 1143 Comarcho, Brendon    17 C.R. Walker 25       1:02.22    1:03.06     3  
  7 442 Gibson, Kenton        18 Doris Johnson 27     1:02.21    1:03.59     2  
  8 634 Brown, Steffon        17 C.V. Bethel 26       1:02.37    1:09.67     1  
Preliminaries
  9 161 Valcin, Franky        18 Government High      1:02.69             
 10 885 Burrows, Keith        18 C.I. Gibson 16       1:04.85             
 -- 685 Bodie, Isreal         17 Government High         DNF              
 -- 1174 King, Shaquille      18 Anatol Rodgers          DNS              
 -- 369 Minnis, Bertrum       17 R.M. Bailey 2           DNS              
 -- 347 Bastian, Lashon       19 R.M. Bailey 2           DNS              
 -- 1490 Davis, Michael       18 Anatol Rodgers          DNS              
 -- 636 Carter, Chino         19 C.V. Bethel 26          DNS              
 
Event 57  Boys 4x100 Meter Relay Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 42.83  1996        C.C. Sweeting, C.C. Sweeting                
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1 Finals
  1 C. V. Bethel (26) Stingrays                                    42.75*   20  
     1) Major, Clarence 18              2) Dean, Yurick 18                
     3) Gibson, Rashad 18               4) Resias, Cliff 17               
  2 Government High School (3) Mag                                 43.86    16  
     1) McPhee, Alfred 18               2) Clarke, Deedro 17              
     3) Coakley, Asteria 17             4) Miller, Nathan                 
  3 C. R. Walker (25) Knights                                      43.93    12  
     1) Rolle, Oral 18                  2) Roberts, Perry 18              
     3) Darling, Krisdon 18             4) Pratt, Trai 17                 
  4 R. M. Bailey (2) Pacers                                        45.44    10  
     1) Gibson, Craig 18                2) Gibson, Crispin 18             
     3) Barry, Tre 17                   4) Curtis, Sheldon 17             
  5 C. I. Gibson (16) Rattlers                                     45.50     8  
     1) Baptiste, Mark 18               2) Knowles, Charlton 18           
     3) Pierre, Kelson 18               4) Jemison, Julio 19              
 -- C. C. Sweeting (7) Cobras                                         DQ   recd baton b4 2nd xc
     1) Strachan, Dionte 18             2) Bain, Shaquille 18             
     3) Rolle, Anfernee 18              4) Stubbs, Joshua 18              
 -- Doris Johnson (27) Marlins                                        DQ   recd baton b4 1st xc
     1) Gibson, Adrian 18               2) Mitchell, Phillip 17           
     3) Pratt, Shontoin 17              4) Cartwright, Janeko 17          
 -- Anatol Rodgers High School                                       DNS  
     1) King, Shaquille 18              2) Cash, James 19                 
     3) Rolle, Niquann 18               4) Forbes, Robert 18              
 
Event 58  Boys 4x400 Meter Relay Senior (U20)
================================================================================
GSSSA Record: * 3:23.73  1990        C. C. Sweeting (7) Cobras, C.C. Sweeting 7
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Doris Johnson (27) Marlins                                   3:28.58    20  
     1) Pratt, Shontoin 17              2) Russell, Claudius 17           
     3) Gibson, Adrian 18               4) Cartwright, Janeko 17          
  2 C. I. Gibson (16) Rattlers                                   3:29.84    16  
     1) Pierre, Kelson 18               2) Jemison, Julio 19              
     3) Knowles, Charlton 18            4) Swaby, Randon 18               
  3 Government High School (3) Mag                               3:30.73    12  
     1) Bain, Kyle 17                   2) Coakley, Asteria 17            
     3) Clarke, Deedro 17               4) Miller, Nathan                 
  4 C. V. Bethel (26) Stingrays                                  3:31.40    10  
     1) Dean, Yurick 18                 2) Resias, Cliff 17               
     3) Cox, Devon 17                   4) Carter, Chino 19               
  5 C. R. Walker (25) Knights                                    3:37.85     8  
     1) Roberts, Joseph 19              2) Rolle, Oral 18                 
     3) Comarcho, Brendon 17            4) Williamson, Dennis 18          
  6 R. M. Bailey (2) Pacers                                      3:37.98     6  
     1) Bastian, Lashad 18              2) Minns, Thomas 17               
     3) Brown, Jermaine 17              4) Darling, Cimeleo 17            
  7 C. C. Sweeting (7) Cobras                                    3:38.59     4  
     1) Stubbs, Joshua 18               2) Strachan, Dionte 18            
     3) Cash, Andrew 19                 4) Bain, Shaquille 18             
  8 Anatol Rodgers High School                                   4:14.21     2  
     1) Wallace, Lee 17                 2) Rolle, Niquann 18              
     3) Saint Fluer, Nick 18            4) Brennen, Deron 18              
 
Event 59  Boys Long Jump Senior (U20)
===============================================================================================
GSSSA Record: * 7.03m  1997        Tamiko Bain, C.C Sweeting                   
     Carifta: C 7.10m                                                          
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
Flight  1 Finals
  1 1157 Nairn, Laquan        17 C.R. Walker 25                    7.39mC  0.1  24-03.00   10  
     7.28m(1.3) 7.39m(0.1)    PASS             
  2 1164 Rolle, Oral          18 C.R. Walker 25                    6.52m   0.5  21-04.75    8  
        x  6.52m(0.5)           
  3 688 Coakley, Asteria      17 Government High                   6.40m   0.8  21-00.00    6  
     6.27m(0.6) 6.40m(0.8) 5.80m(1.1) 6.17m(-0.1)        
  4 650 Major, Clarence       18 C.V. Bethel 26                    6.13m   0.3  20-01.50    5  
     5.99m(1.2) 5.70m(0.2) 6.13m(0.3) 5.79m(-0.6)        
  5 1177 Rolle, Niquann       18 Anatol Rodgers                    6.00m   0.5  19-08.25    4  
     FOUL(0.8) 6.00m(0.5) 5.60m(0.6) 5.41m(0.4)        
  6 892 Johnson, Wilton       18 C.I. Gibson 16                    5.93m   0.3  19-05.50    3  
     5.44m(0.8) 5.93m(0.3) 5.74m(-0.2) 5.93m(0.4)        
  7 1485 Brown, Dennis        18 Anatol Rodgers                    5.86m   0.1  19-02.75    2  
     5.71m(NWI) 5.15m(1.1) 5.86m(0.1)           
  8 636 Carter, Chino         19 C.V. Bethel 26                    5.71m   0.5  18-09.00    1  
     5.43m(1.5) 5.09m(0.5) 5.44m(0.5) 5.71m(0.5)        
  9 897 Poitier, Quincy       18 C.I. Gibson 16                    5.63m  -0.1  18-05.75 
     5.50m(1.3) 5.63m(-0.1) 3.94m(0.7) 5.19m(-0.2)        
 10 384 Wilson, Aleaux        17 R.M. Bailey 2                     5.51m   NWI  18-01.00 
     4.50m(0.4) 5.41m(-0.3) 5.51m(-0.0) 5.39m(-0.2)        
 11 438 Ferguson, Aubyn       19 Doris Johnson 27                  5.46m   1.5  17-11.00 
     5.46m(1.5) 5.15m(0.5) 5.30m(1.0) 3.84m(0.3)        
 12 977 Jones, Braymond       18 C.C. Sweeting 7                   5.38m   0.7  17-08.00 
     5.32m(1.1) 5.06m(-0.0) 5.38m(0.7)           
 13 982 Merlander, Lakeem     17 C.C. Sweeting 7                   5.22m   0.2  17-01.50 
     4.45m(1.1)       5.22m(0.2)      
 -- 436 Dormeus, Dwayne       17 Doris Johnson 27                    DNS   NWI           
 -- 129 Miller, Nathan           Government High                     DNS   NWI           
 -- 346 Bastian, Lashad       18 R.M. Bailey 2                       DNS   NWI           
 
Event 60  Boys Triple Jump Senior (U20)
===============================================================================================
GSSSA Record: * 14.53m  1997        Marvin Taylor, S.C. McPherson              
     Carifta: C 15.00m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 1138 Adams, Jacoda        19 C.R. Walker 25                   13.04m   0.5  42-09.50   10  
     12.65m(-0.6) FOUL(0.6) 13.04m(0.5) 12.53m(0.3)       
  2 346 Bastian, Lashad       18 R.M. Bailey 2                    12.75m  -0.6  41-10.00    8  
     11.90m(0.1) 12.75m(-0.6) 12.52m(0.4) 12.16m(1.1)       
  3 635 Campbell, Tareves     17 C.V. Bethel 26                   12.61m  -0.8  41-04.50    6  
     12.61m(-0.8) 11.81m(-0.3) 12.28m(-1.1) 12.12m(-0.7)       
  4 130 Munroe, Brentwood     17 Government High                  12.54m   NWI  41-01.75    5  
     FOUL(0.2) FOUL(-0.8) 12.54m(NWI) PASS            
  5 891 Jemison, Julio        19 C.I. Gibson 16                   12.23m   NWI  40-01.50    4  
     PASS      11.57m(0.4) 11.64m(-0.0) 12.23m(-0.0)       
  6 451 Oliver, Burton        18 Doris Johnson 27                 12.22m  -0.6  40-01.25    3  
     FOUL(-0.7) 12.22m(-0.6) FOUL(-0.7) FOUL(-0.8)       
  7 892 Johnson, Wilton       18 C.I. Gibson 16                   12.21m  -0.3  40-00.75    2  
     11.74m(0.3) 12.21m(-0.3) 12.20m(-0.9) 12.08m(-0.1)       
  8 467 Knowles, Dashawn      17 Government High                  11.54m  -0.8  37-10.50    1  
     11.29m(-1.3) FOUL(-0.4) FOUL(0.7) 11.54m(-0.8)       
  9 384 Wilson, Aleaux        17 R.M. Bailey 2                    11.34m  -1.0  37-02.50 
     FOUL(0.3) 11.34m(-1.0) 11.32m(-0.7) FOUL(-0.1)       
 -- 1485 Brown, Dennis        18 Anatol Rodgers                      DNS   NWI           
 -- 436 Dormeus, Dwayne       17 Doris Johnson 27                    DNS   NWI           
 -- 994 Stubbs, Vernal        18 C.C. Sweeting 7                     DNS   NWI           
 -- 1157 Nairn, Laquan        17 C.R. Walker 25                      DNS   NWI           
 -- 663 Rolle, Peron          18 C.V. Bethel 26                      DNS   NWI           
 -- 1177 Rolle, Niquann       18 Anatol Rodgers                      DNS   NWI           
 -- 971 Davis, Dave           18 C.C. Sweeting 7                     DNS   NWI           
 
Event 61  Boys High Jump (5'5") Senior (U20)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 2.03m  1996        Jason Lavarity, C.C. Sweeting               
     Carifta: C 2.05m                                                          
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 1157 Nairn, Laquan        17 C.R. Walker 25                    2.00m    6-06.75   10  
     1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 
        P    P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  2 355 Curtis, Sheldon       17 R.M. Bailey 2                     1.80m    5-10.75    8  
     1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 
        P    O    P  XXO  XXX 
  3 897 Poitier, Quincy       18 C.I. Gibson 16                    1.75m    5-08.75    6  
     1.65 1.70 1.75 1.80 
        O    O  XXO  XXX 
  4 1171 Wallace, Henry       17 C.R. Walker 25                    1.70m    5-07.00    5  
     1.65 1.70 1.75 
        P  XXO  XXX 
  5 1191 Swaby, Randon        18 C.I. Gibson 16                    1.65m    5-05.00    4  
     1.65 1.70 
        O  XXX 
 -- 1483 Armbrister, Alanis   18 Anatol Rodgers                       NH            
     1.65 
      XXX 
 -- 1187 Wilson, Kyle         18 Anatol Rodgers                       NH            
     1.65 
      XXX 
 -- 636 Carter, Chino         19 C.V. Bethel 26                       NH            
     1.65 
      XXX 
 -- 637 Cox, Devon            17 C.V. Bethel 26                       NH            
     1.65 
      XXX 
 -- 461 Storr, Elvis          19 Doris Johnson 27                    DNS            
 -- 129 Miller, Nathan           Government High                     DNS            
 -- 430 Atilus, Game          17 Doris Johnson 27                    DNS            
 -- 153 Sturrup, Omega        19 Government High                     DNS            
 -- 972 Davis, Rashard        17 C.C. Sweeting 7                     DNS            
 -- 346 Bastian, Lashad       18 R.M. Bailey 2                       DNS            
 -- 971 Davis, Dave           18 C.C. Sweeting 7                     DNS            
 
Event 62  Boys Shot Put (14lbs Senior (U20)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 14.08m  3/5/2009    Elvardo Carey, C.R. Walker 25              
     Carifta: C 15.70m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 1161 Rahming, Lenzel      17 C.R. Walker 25                   11.50m   37-08.75   10  
      11.50m  11.12m  FOUL  11.15m       
  2 1189 Smith, D'Varj        17 C.I. Gibson 16                   11.45m   37-06.75    8  
      10.69m  FOUL  FOUL  11.45m       
  3 1145 Cooper, Bradley      17 C.R. Walker 25                   10.88m   35-08.50    6  
      10.56m  10.88m  10.37m  10.79m       
  4 132 Newton, Akeem         17 Government High                  10.69m   35-01.00    5  
      FOUL  10.69m  FOUL  10.64m       
  5 661 Rolle, Kato           18 C.V. Bethel 26                   10.34m   33-11.25    4  
      9.20m  FOUL  10.34m  9.90m       
  6 889 Humes, Gino           18 C.I. Gibson 16                   10.26m   33-08.00    3  
      9.40m  10.26m  9.15m  FOUL       
  7 1176 Rolle, Lenroy        17 Anatol Rodgers                   10.18m   33-04.75    2  
      10.18m  9.39m  8.86m  9.02m       
  8 992 Strachan, Dionte      18 C.C. Sweeting 7                  10.06m   33-00.25    1  
      10.06m  FOUL  FOUL  8.84m       
  9 160 Thompson, Herbert     17 Government High                   9.48m   31-01.25 
      FOUL  FOUL  9.48m  FOUL       
 10 382 Telfort, Matthew      18 R.M. Bailey 2                     9.28m   30-05.50 
      8.40m  FOUL  9.28m  9.03m       
 11 366 Lubin, Louberry       18 R.M. Bailey 2                     9.24m   30-03.75 
      9.24m  9.05m  8.84m  8.30m       
 12 649 Lockhart, Keyuaro     17 C.V. Bethel 26                    9.11m   29-10.75 
      9.11m  8.53m  8.11m  8.14m       
 13 456 Rolle, Corey          17 Doris Johnson 27                  8.91m   29-02.75 
      8.43m  7.41m  8.91m  FOUL       
 14 978 Joseph, Kelson        18 C.C. Sweeting 7                   8.30m   27-02.75 
      FOUL  FOUL  8.30m  8.09m       
 -- 1491 Ferguson, Jarvis     17 Anatol Rodgers                      DNS            
 -- 452 Pierre, Travis        19 Doris Johnson 27                    DNS            
 
Event 63  Boys Discus Throw 1.75k Senior (U20)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 45.36m  1993        Marvin Whylly, L.W. Young                  
     Carifta: C 47.40m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 132 Newton, Akeem         17 Government High                  32.91m     108-00   10  
      32.91m  31.24m  25.93m            
  2 160 Thompson, Herbert     17 Government High                  30.93m     101-06    8  
      30.64m  30.93m  23.52m            
  3 1161 Rahming, Lenzel      17 C.R. Walker 25                   30.82m     101-01    6  
      26.32m  30.82m  25.52m            
  4 661 Rolle, Kato           18 C.V. Bethel 26                   30.73m     100-10    5  
      FOUL  28.81m  30.73m            
  5 1145 Cooper, Bradley      17 C.R. Walker 25                   30.43m      99-10    4  
      30.17m  FOUL  30.43m            
  6 888 Gardiner, Justin      19 C.I. Gibson 16                   27.48m      90-02    3  
      24.91m  27.03m  27.48m            
  7 366 Lubin, Louberry       18 R.M. Bailey 2                    26.97m      88-06    2  
      24.19m  24.64m  26.97m            
  8 649 Lockhart, Keyuaro     17 C.V. Bethel 26                   26.18m      85-11    1  
      26.18m  FOUL  25.73m            
  9 978 Joseph, Kelson        18 C.C. Sweeting 7                  25.73m      84-05 
      25.65m  25.73m               
 10 448 Miller, Shaquon       19 Doris Johnson 27                 24.13m      79-02 
      23.41m  24.13m  FOUL            
 11 1176 Rolle, Lenroy        17 Anatol Rodgers                   23.38m      76-08 
      20.67m  23.38m  20.82m            
 12 382 Telfort, Matthew      18 R.M. Bailey 2                    22.76m      74-08 
      FOUL  22.76m  FOUL            
 13 456 Rolle, Corey          17 Doris Johnson 27                 21.22m      69-07 
      18.66m  21.22m               
 -- 1189 Smith, D'Varj        17 C.I. Gibson 16                     FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- 993 Stubbs, Joshua        18 C.C. Sweeting 7                     DNS            
 -- 1179 Simmons, Renaurd     19 Anatol Rodgers                      DNS            
 
Event 64  Boys Javelin Throw (800gms) Senior (U20)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 63.88m  1992        Jermaine Curry, L.W. young                 
     Carifta: C 55.80m                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 1158 Paul, Kenson         18 C.R. Walker 25                   48.95m     160-07   10  
      45.13m  47.67m  48.52m  48.95m        
  2 635 Campbell, Tareves     17 C.V. Bethel 26                   48.54m     159-03    8  
      47.27m  48.54m  FOUL  FOUL        
  3 666 Smith, Kendal         18 C.V. Bethel 26                   44.78m     146-11    6  
     x  x  x   44.78m        
  4 451 Oliver, Burton        18 Doris Johnson 27                 41.56m     136-04    5  
      35.91m  41.56m  38.30m  40.10m        
  5 882 Baptiste, Mark        18 C.I. Gibson 16                   41.20m     135-02    4  
      34.68m  FOUL  41.20m  FOUL        
  6 453 Pratt, Shontoin       17 Doris Johnson 27                 40.67m     133-05    3  
      39.64m  40.51m  39.20m  40.67m       
  7 1168 Taylor, Adrian       17 C.R. Walker 25                   39.80m     130-07    2  
      FOUL  35.20m  39.66m  39.80m        
  8 369 Minnis, Bertrum       17 R.M. Bailey 2                    38.16m     125-02    1  
      FOUL  31.14m  38.16m  34.75m        
  9 979 Lightbourn, Peetron   18 C.C. Sweeting 7                  35.41m     116-02 
      32.81m  35.24m  35.41m  29.08m        
 10 382 Telfort, Matthew      18 R.M. Bailey 2                    26.54m      87-01 
      FOUL  26.54m  FOUL  FOUL       
 -- 1189 Smith, D'Varj        17 C.I. Gibson 16                     FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL       
 -- 692 Ingraham, Michael     17 Government High                     DNS            
 -- 978 Joseph, Kelson        18 C.C. Sweeting 7                     DNS            
 -- 689 Dorcely, Rikims       18 Government High                     DNS            
 -- 1186 Wilson, Jordan       17 Anatol Rodgers                      DNS            
 -- 1494 Francis, Edward      17 Anatol Rodgers                      DNS            
 
Event 65  Boys Pole Vault Senior (U20)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 3.05m  3/4/2005    Roosevelt McKinney, R.M. Bailey 2           
     Carifta: C 3.50m                                                          
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 635 Campbell, Tareves     17 C.V. Bethel 26                    2.70m    8-10.25   10  
     1.58 1.68 1.78 1.88 1.98 2.08 2.70 2.90 
        O    O    P    P    P    O  XXO  XXX 
  2 153 Sturrup, Omega        19 Government High                   1.78m    5-10.00    8  
     1.58 1.68 1.78 1.88 
       XO    O    O  XXX 
 -- 686 Brown, Kristen        17 Government High                     DNS            
 -- 656 Oliver, Jefferson     15 C.V. Bethel 26                      DNS            
 
Event 66  Girls High Jump (4'0") Intermediate (U17)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 1.67m  1992        Jill Eneas, C.C. Sweeting                   
     Carifta: C 1.60m                                                          
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 499 Miller, Amber         16 Government High                   1.47m    4-09.75   10  
     1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 
        O    O   XO    O   XO   XO  XXX 
  2 1109 Ferguson, Juquona    14 C.R. Walker 25                    1.42m    4-07.75    8  
     1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 
        O    O    O    O    O  XXX 
  3 1110 Forbes, Doneisha     16 C.R. Walker 25                    1.37m    4-06.00    6  
     1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 
        O    O    O    O  XXX 
  4 871 Miller, Kedisha       16 C.I. Gibson 16                   J1.32m    4-04.00    3  
     1.22 1.27 1.32 1.37 
       XO  XXO    O  XXX 
  4 614 McPhee, Keia          16 C.V. Bethel 26                    1.32m    4-04.00    5  
     1.22 1.27 1.32 1.37 
        O    O    O  XXX 
  4 1462 Bowe, Michaela       16 Anatol Rodgers                   J1.32m    4-04.00    4  
     1.22 1.27 1.32 1.37 
        O    P    O  XXX 
  4 607 Dean, Nicole          16 C.V. Bethel 26                   J1.32m    4-04.00    2  
     1.22 1.27 1.32 1.37 
        O   XO  XXO  XXX 
  8 326 Pinder, Rashandray    16 R.M. Bailey 2                    J1.27m    4-02.00 
     1.22 1.27 1.32 
        O   XO  XXX 
  8 1464 Brice, Andrea        15 Anatol Rodgers                    1.27m    4-02.00    1  
     1.22 1.27 1.32 
       XO    O  XXX 
 -- 948 Charles, Lancie       16 C.C. Sweeting 7                      NH            
     1.22 1.27 1.32 
      XXP    P    X 
 -- 965 Williams, Ashley      16 C.C. Sweeting 7                      NH            
     1.22 
      XXX 
 -- 862 Branche, Analisa      15 C.I. Gibson 16                       NH            
     1.22 
      XXX 
 -- 321 Moutrie, Germaine     16 R.M. Bailey 2                        NH            
     1.22 
      XXX 
 -- 421 Miller, Kennique      16 Doris Johnson 27                     NH            
     1.22 
      XXX 
 -- 497 McPhee, Dorelle       16 Government High                     DNS            
 
Event 67  Boys High Jump (4'8") Intermediate (U17)
==========================================================================================
GSSSA Record: * 2.00m  1994        Ricardo Jacques, C.C. Sweeting              
     Carifta: C 1.83m                                                          
    Name                     Age School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 985 Mullings, Ken         16 C.C. Sweeting 7                   1.90mC   6-02.75   10  
     1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.73 1.78 1.83 1.86 1.90 2.00 
        P    P    P    P    P    P    O    O   XO   XO    O    X 
  2 633 Bramwell, Livingston  16 C.V. Bethel 26                    1.83mC   6-00.00    8  
     1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.73 1.78 1.83 1.86 
        P    P    P    P    O    O    P    O   XO  XXX 
  3 149 Oliver, Cameron       15 Government High                   1.73m    5-08.00    6  
     1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.73 1.78 
        P    P    P    O    O  XXO    O  XXX 
  3 1190 Smith, Shane         16 C.I. Gibson 16                   J1.73m    5-08.00    5  
     1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.73 1.78 
        P    P   XO    O    O  XXO    O  XXX 
  5 432 Brown, Kovic          15 Doris Johnson 27                  1.67m    5-05.75    4  
     1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.73 
        O   XO    O    O  XXO   XO  XXX 
  6 641 Edwards, Travis       16 C.V. Bethel 26                    1.62m    5-03.75    3  
     1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 
        O    O    O  XXO   XO  XXX 
  7 342 Altidor, Edwin        16 R.M. Bailey 2                     1.57m    5-01.75    2  
     1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 
        P    O    O  XXO    X 
  8 898 Rolle, Alphaneko      15 C.I. Gibson 16                    1.47m    4-09.75    1  
     1.42 1.47 1.52 
       XO    O  XXX 
 -- 1148 Dyer, Chori          16 C.R. Walker 25                       NH            
     1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.73 
        P    P    P    P    P    P  XXX 
 -- 1175 Knowles, Sheldon     16 Anatol Rodgers                      DNS            
 -- 1500 Jean, Leon           16 Anatol Rodgers                      DNS            
 -- 373 Patton, Justin        16 R.M. Bailey 2                       DNS            
 -- 1140 Armbrister, Juan     16 C.R. Walker 25                      DNS            
 -- 454 Rodgers, Shonton      16 Doris Johnson 27                    DNS            
 -- 976 Harris, Logan         16 C.C. Sweeting 7                     DNS            
 -- 698 Lully, Jeffery        16 Government High                     DNS